• 1
  پاسخ به سوالات
 • 2
  انتخاب متخصص دلخواه
 • 3
  توافق قیمت با متخصص
 • 4
  اتمام پروژه

پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو

اجرای خدمات پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو، معرفی بهترین پتینه کارها و نقاشان دکوراتیو، قیمت اجرای پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو، ثبت درخواست آنلاین خدمات پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو

پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو

پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو یکی از سبک های نقاشی ساختمان به حساب می آید. منظور از پتینه، همان حالت کهنگی و قدیمی است که بر روی ظرف های مسی قدیمی می نشیند. دادن حس و حال قدیمی و کهنگی به دیوارها و یا سطوح دیگر به وسیله‌ تکنیک نقاشی نیز در واقع همان پتینه کاری است. اما امروزه پتینه کاری فقط به این حالت خلاصه نمی شود. بلکه انواع بسیار متنوعی تحت عنوان پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو در ساختمان وجود دارد. انواع پتینه کاری مدرن و پتینه کاری کلاسیک که هر یک طرح و نقش های متفاوتی دارند و تاثیر بسیار زیادی بر روی طراحی و زیبایی بصری فضا می گذارند. از جمله پتینه کاری طرح آجر، پتینه طرح بتن، پتینه طرح سنگ، پتینه طرح ابر و باد، پتینه طرح فرشته، پتینه طرح چوب، پتینه طلا کاری شده و همچنین پتینه طرح برجسته. هر یک از انواع مدل پتینه کاری در جاهای مختلفی کاربرد دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

چه زمانی به پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو نیاز داریم؟

از پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو برای زیباسازی و تزیین فضاهای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود. پتینه کاری روی دیوار، پتینه کاری روی ابزارها، پتینه کاری گچبری، پتینه روی ام دی اف و کابینت ها، پتینه روی شیشه و پتینه روی چوب از جمله کاربردهای پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو می باشند. به طور کلی در زمان هایی مثل بازسازی و نوسازی ساختمان، تغییر دکوراسیون خانه یا محل کار و همچنین نیاز به پوشانندگی بخشی از دیوار به دلیل ترک یا خوردگی و یا نیاز به نقاشی دیواری در ساختمان می توانید به سراغ پتینه کاری بروید.

چگونه یک پتینه کار خوب پیدا کنیم؟

قبلا اشاره کردیم که پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو در ساختمان در واقع یکی از سبک های نقاشی ساختمان به حساب می آید. در نتیجه به همان نقاش های ساختمان که تکنیک های پتینه کاری را بلد باشند اصطلاحاَ پتینه کار می گویند. پس برای پیدا کردن یک پتینه کار باید به دنبال شرکت ها و افرادی باشید که خدمات نقاشی ساختمان را ارائه می دهند. سایت کارگشا بهترین روش برای پیدا کردن یک پتینه کار حرفه ای و با تجربه است.

قبل از اجرای پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو به این نکته ها توجه کنید.

پیش از انتخاب یکی از انواع پتینه کاری، به سبک آن و هماهنگی اش با دکوراسیون خانه یا محل کارتان توجه کنید. پتینه کاری کلاسیک برای سبک دکوراسیون کلاسیک و پتینه کاری مدرن برای سبک دکوراسیون مدرن مناسب است. در غیر این صورت جلوه‌ خوبی نخواهد داشت. به طور کلی بهتر است که پیش از انتخاب طرح مورد نظر، ابتدا نمونه کارهای زیادی را ببینید و ترجیحا با طراح داخلی خود نیز در این زمینه مشورت کنید. همچنین در انتخاب جنس رنگ مورد استفاده در نقاشی دیواری و پتینه کاری بسیار دقت کنید. برای نقاشی دیواری از انواع رنگ روغنی، رنگ پلاستیک و رنگ اکریلیک استفاده می شود. اگر کاهش هزینه برایتان مهم می باشد، بد نیست بدانید که رنگ پلاستیک در نهایت برایتان ارزان تر تمام می شود. از طرفی اگر به مواد شیمیایی و بوی رنگ آلرژی دارید، توصیه می کنیم که از رنگ های اکریلیک که بدون بو و بر پایه آب هستند استفاده کنید.

پتینه کارها چه خدماتی ارائه می دهند؟

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که یک نقاش ساختمان چه خدمات دیگری ارائه می دهد و چه زمان هایی لازم است که به سراغ آن ها بروید؟ به طور کلی زیرسازی و آماده سازی دیوارها و سقف در صورت نیاز، رنگ آمیزی و پتینه کاری دیوارها و سقف، نقاشی نرده ها، نقاشی درب ها و پنجره ها، نقاشی کابیت ها و کمدها، نقاشی های جزئی در ساختمان، نقاشی نمای ساختمان، نقاشی در ارتفاع و همچنین ترمیم نقاشی یا پتینه کاری در صورت نیاز از جمله خدماتی هستند که توسط پتینه کار و نقاش دکوراتیو ارائه می شوند.

جستجو و پیدا کردن آنلاین متخصصین پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو از طریق سایت کارگشا چه مزیت هایی دارد؟

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، سایت کارگشا بهترین روش برای پیدا کردن یک متخصص پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو ماهر و با تجربه است. زیرا بسیاری از متخصصین پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو در این سایت گرد هم آمده اند و در یک بستر رقابتی سالم با اصلاح قیمت ها به نفع مصرف کننده در حال فعالیت هستند. پیدا کردن آنلاین یک متخصص پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو در سایت کارگشا مزیت های زیر را نیز برایتان به همراه خواهد داشت:

 • استفاده از خدمات آنلاین
 • صرفه جویی در زمان
 • یافتن یک متخصص پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو ماهر در نزدیکی شما
 • امکان دیدن نمونه کارهای اجرا شده‌ قبلی در کمترین زمان
 • امکان دیدن نظرات کارفرماهای قبلی نسبت به متخصص مورد نظر
 • تعیین روز و ساعت مراجعه متخصص به پروژه توسط شما
 • امکان استفاده از خدمات پشتیبانی کارگشا
 • استعلام قیمت رایگان اجرای پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو

چگونه از طریق سایت کارگشا برای یافتن یک متخصص پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو خوب اقدام کنیم؟

اگر به دنبال یک متخصص خوب برای پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو هستید و قصد یافتن از طریق سایت کارگشا را دارید، می توانید خیلی راحت با پاسخ دادن به چند سوال درخواست خود را ثبت کنید. کارشناسان در سایت کارگشا درخواست شما را بررسی می کنند و با توجه به نیازتان بهترین پیشنهادات را به شما ارائه می دهند.

ما سامانه آنلاین خدمات ساختمانی کارگشا هستیم و با فراخوان متخصصین واجد شرایط و اخذ ضمانت از آنها، امکان رفع نیازهای یکایک هموطنان عزیزمان را در حوزه ساخت، بازسازی، تعمیر ونگهداری ساختمان ها مهیا کرده‌ایم. ما در معرفی، تعیین قیمت، اجرا فنی و نظارت بر حسن عملکرد متخصصین به نحوی اقدام کرده‌ایم که صرفه و صلاح شما کاملا رعایت شده و به روشی مطمئن و شفاف، درخواست شما اجرا خواهد شد.

از تخفیف‌ها و جدیدترین‌های ‌کارگشا باخبر شوید:

logo-samandehi
پل ارتباطی
تهران، بلوار قیطریه، نبش خیابان نامی، پلاک ۱، واحد ۵

کليه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آینده پژوهان نوآور کارگشا است.