• 1
  پاسخ به سوالات
 • 2
  انتخاب متخصص دلخواه
 • 3
  توافق قیمت با متخصص
 • 4
  اتمام پروژه

تیغه چینی و دیوار چینی

انواع خدمات تیغه چینی و دیوار چینی، معرفی بهترین مجریان تیغه چینی و دیوار چینی، ثبت درخواست آنلاین خدمات تیغه چینی و دیوار چینی

تیغه چینی و دیوار چینی 

دیوارها یکی از عناصر پایه ای در ساختمان هستند که به عنوان جدا کننده‌ فضاهای داخلی و محافظت کننده در مقابل فضای بیرونی عمل می کنند. همچنین دیوارها اغلب وزن ساختمان را نیز تحمل می کنند و نقش مهمی در ایمنی ساختمان دارند. به دیوارهای داخلی ساختمان اصطلاحا تیغه گفته می شود که اغلب 10 سانتیمتری هستند. دیوارهای بیرونی نیز 15 سانتیمتری می باشند. تیغه چینی و دیوار چینی در ساختمان پس از ستون گذاری و کف سازی شروع می شود که به آن مرحله‌ سفت کاری نیز می گویند. از مصالح گوناگونی در دیوار چینی و تیغه چینی ساختمان استفاده می شود. به عنوان مثال دیوار چینی با سنگ لاشه، دیوار چینی با آجر، دیوار چینی با بلوک سفالی، دیوار چینی با بلوک سیمانی و دیوار چینی با بلوک گچی. تیغه چینی در ساختمان با استفاده از هر یک از این مصالح مزایا و معایب خود را دارد. تیغه چینی دیوارها یک فرآیند کاملا تخصصی است و اجرای درست و اصولی آن بسیار حائز اهمیت می باشد.

در چه صورت به یک پیمانکار اجرای تیغه چینی و دیوار چینی نیاز دارید؟

همانطور که اشاره کردیم اجرای درست و اصولی تیغه چینی و دیوار چینی اهمیت بسیار زیادی دارد و این مسئله مشروط به یافتن یک متخصص و بنای ماهر و با تجربه است. به طور کلی در پروژه هایی مانند: اجرای دیوارهای بیرونی و دیوارهای داخلی ساختمان، دیوار چینی حیاط، دیوار چینی باغ و یا دیوار چینی باغچه، به یک پیمانکار با تجربه برای اجرای تیغه چینی و دیوار چینی نیاز خواهید داشت. البته دیوار چینی باغچه ها اغلب به صورت دیوار چینی سنگی می باشد که توسط متخصصین سنگ کاری انجام می شود و روند اجرای آن متفاوت از روش اجرای تیغه چینی و دیوار چینی ساختمان است.

درباره این مسائل با پیمانکار اجرای دیوار چینی و تیغه چینی خود صحبت کنید.

به منظور شروع اجرای یک پروژه دیوار چینی ساختمان، لازم است که با پیمانکار خود درباره‌ برخی مسائل مهم صحبت نمایید و توافقات خود را به صورت رسمی در یک قرارداد ثبت کنید. به عنوان مثال مشخصات فنی پروژه را ثبت کنید، هزینه قرارداد را به صورت تفکیک شده و کلی مشخص نمایید، مثلا اینکه هزینه همه‌ کرسی چینی ها و یا دیوارهای بیرونی و داخلی برای هر متر مربع چقدر است؟ یا هزینه هر تن آجر و یا سیمان خریداری شده چقدر می باشد؟ علاوه بر این درباره نحوه پرداخت، شرایط ضمانت اجرای کار و همچنین تعهدات تان نسبت به یکدیگر به توافق برسید و همه‌ توافقات صورت گرفته را با ذکر جزئیات ثبت کنید. مثلا پیمانکار تعهد می دهد که ساعت های کاری را رعایت کرده و برای همسایه ها مزاحمتی ایجاد نکند یا اینکه شما تعهد می دهید که پرداخت های لازم را طبق قرارداد انجام دهید. برای راهنمایی بیشتر در این زمینه می توانید از مطالب  قرارداد مقاطعه کاری اجرای دیوارچینی و چک لیست های اجرایی دیوارچینی در کارگشا استفاده کنید.

محاسبه‌ قیمت دیوار چینی

عوامل زیادی بر روی قیمت تیغه چینی و دیوار چینی اثر می گذارند. مثلا متراژ تعیین شده برای دیوارچینی، میزان پیچیدگی پروژه و زمان لازم برای اجرای آن، هزینه‌ ابزارها و وسایل جانبی، تعداد کارگرها و بناهای مورد نیاز و همچنین شهر محل پروژه همگی بر روی قیمت نهایی تیغه چینی و دیوار چینی اثر دارند. دستمزد استادکارها و مصالح ساختمانی در بعضی از شهرها گران تر می باشند. همچنین میزان سابقه و مهارت متخصصین نیز بر روی نرخی که تعیین می کنند تاثیرگذار است. لیست قیمت مصالح دیوار چینی به منظور راهنمایی بیشتر در سایت کارگشا قرار داده شده است.

نکاتی درباره تیغه چینی و دیوار چینی

نکات زیادی وجود دارند که در هنگام اجرای دیوار چینی لازم است به آنها توجه کنید. در اینجا به برخی از این نکات اشاره می کنیم. مثلا اینکه به تمیز و صاف بودن محل دیوار چینی توجه کنید. لازم است که ابتدا پی دیوار با خاک آهک پوشش داده شده و سپس دیوار چینی شروع شود. این کار مانع از رویش گیاه در حین دیوار چینی می گردد. دقت کنید که برای دیوار چینی در ارتفاع نیاز به استفاده از داربست می باشد. توجه داشته باشید که درستی اجرای دیوار چینی همواره کنترل شود. زیرا در غیر این صورت احتمال ریزش دیوار وجود خواهد داشت. این کار از طریق ابزارهای کنترل از جمله تراز برای کنترل صاف بودن سطح دیوار، شاقول برای کنترل کج نبودن دیوار و گونیای بنایی برای کنترل عمود بودن آن انجام می گیرد.

جستجو و یافتن آنلاین متخصصین تیغه چینی و دیوار چینی از طریق کارگشا چه مزیت هایی دارد؟

بسیاری از متخصصین اجرای تیغه چینی و دیوارچینی در سایت کارگشا فعالیت می کنند. یافتن آنلاین متخصص اجرای تیغه چینی و دیوار چینی از طریق این سایت مزیت های زیر را برایتان به همراه خواهد داشت:

 • استفاده از خدمات آنلاین
 • صرفه جویی در زمان
 • یافتن یک متخصص تیغه چینی و دیوارچینی ماهر در نزدیکی شما
 • امکان دیدن نمونه کارهای اجرا شده‌ قبلی در کمترین زمان
 • امکان دیدن نظرات کارفرماهای قبلی نسبت به متخصص مورد نظر
 • تعیین روز و ساعت مراجعه متخصص به پروژه توسط شما
 • امکان استفاده از خدمات پشتیبانی کارگشا
 • استعلام قیمت رایگان تیغه چینی و دیوارچینی

چگونه از طریق کارگشا، متخصص اجرای تیغه چینی و دیوار چینی پیدا کنید؟

در صورتی که تصمیم دارید که یک متخصص اجرای تیغه چینی و دیوارچینی از طریق سایت کارگشا پیدا کنید، می توانید با پاسخ دادن به چند سوال درخواست خود را ثبت نمایید. کارشناسان کارگشا درخواست شما را بررسی می کنند و با توجه به نیازتان بهترین و مناسب ترین متخصصین را به شما پیشنهاد می دهند.

ما سامانه آنلاین خدمات ساختمانی کارگشا هستیم و با فراخوان متخصصین واجد شرایط و اخذ ضمانت از آنها، امکان رفع نیازهای یکایک هموطنان عزیزمان را در حوزه ساخت، بازسازی، تعمیر ونگهداری ساختمان ها مهیا کرده‌ایم. ما در معرفی، تعیین قیمت، اجرا فنی و نظارت بر حسن عملکرد متخصصین به نحوی اقدام کرده‌ایم که صرفه و صلاح شما کاملا رعایت شده و به روشی مطمئن و شفاف، درخواست شما اجرا خواهد شد.

از تخفیف‌ها و جدیدترین‌های ‌کارگشا باخبر شوید:

logo-samandehi
پل ارتباطی
تهران، بلوار قیطریه، نبش خیابان نامی، پلاک ۱، واحد ۵

کليه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آینده پژوهان نوآور کارگشا است.