تعطیلات و 5 مکان برتر برای نصب دوربین های امنیتی

۲۷ اسفند ۱۳۹۶
امتیاز
(رای شما: 5)
آیا می خواهید بدانید که در خانه شما چه اتفاقی می افتد زمانی که بیرون از آن به سر می برید؟ البته، شما می توانید بدانید. یکی از بهترین روش ها برای انجام این کار، نصب دوربین های امنیتی است. بر اساس مطالعه ای که به تازگی انجام شده است، اغلب سارقین با دیدن یک دوربین امنیتی پا به فرار می گذارند.

آیا می خواهید بدانید که در خانه شما چه اتفاقی می افتد زمانی که بیرون از آن به سر می برید؟ البته، شما می توانید بدانید. یکی از بهترین روش ها برای انجام این کار، نصب دوربین های امنیتی است. بر اساس مطالعه ای که به تازگی انجام شده است، اغلب سارقین با دیدن یک دوربین امنیتی پا به فرار می گذارند.

خواه بخواهید که دوربین های امنیتی را خودتان نصب کنید یا این کار را توسط افراد حرفه ای انجام دهید، نیاز دارید که در مورد چگونگی انتخاب دوربین های مناسب و بهترین مکان برای نصب دوربین های امنیتی تان بدانید.

5 مکان برتر برای نصب دوربین های امنیتی

انتخاب مکان درست برای نصب دوربین های تان به اندازه پیدا کردن دوربین های مناسب برای خانه تان اهمیت دارد. برای انجام این کار، بهترین کار راه رفتن در میان خانه با اهداف امنیتی که در ذهنتان وجود دارد می باشد. محل هایی مانند پنجره های طبقه اول، درهای پارکینگ یا حتی زیرزمین ها به عنوان نقاط ورودی که بیشتر برای سارقین جذاب است.

نکته خوب دیگر برای جانمایی دوربین، نصب دوربین ها خارج از دسترس (و احتمالاً خارج از دید) می باشد. سپس، دوربین های مصنوعی به ظاهر واقعی را در اطراف محل های مورد نظر خود جانمایی کنید. با این روش، اگر سارقی یکی از دوربین های شما را آسیب زده و از بین ببرد، فقط یکی از دوربین های تقلبی ارزان شما خواهد بود و شما تصویر انجام این کار و شخص خلافکار را توسط دوربین واقعی خواهید داشت.

نصب دوربین ها خارج از دسترس

در اینجا 5 نقطه ای که باید همیشه دوربین های نظارتی خانه تان را نصب کنید معرفی شده است:

1- درب جلویی(ورودی اصلی):

تخمین زده شده است که 34% از سارقین از طریق درب اصلی(جلویی خانه) وارد منزل شما می شوند. بنابراین، یکی از دوربین های نظارتی خود را برای درب ورودی خواهید خواست.

برای پیشگیری از دستکاری دوربین ورودی توسط فرد سارق، دوربین را در ارتفاع طبقه دوم بر روی نمای خانه خود قرار دهید و زاویه دید آن را بر روی درب ورودی قرار دهید. اگر خانه شما یک طبقه است، در نظر داشته باشید که دوربین درب ورودی اصلی را در محفظه مخصوص(enclosure) و نیز کابل آن را در لوله فولادی قابل انعطاف، برای پیشگیری از آسیب و صدمه توسط سارقین با سلاح سرد قرار دهید.

محفظه دوربین مدار بسته

نکته کارشناسانه: می توانید یک دوربین کوچک که معمولاً درون درب نصب می گردد تهیه کنید و بنابراین می توانید قبل از اینکه درب را باز کنید ببینید که چه کسی پشت درب ایستاده است. نمونه های بیسیم و بر مبنای تکنولوژی Wi-Fi که به عنوان زنگ دربی که دوربینی نیز برای مشاهده فرد پشت درب یا ضبط تصویر او در زمان عدم حضور در منزل، وجود دارد.

شاسی زنگ دوربین دار

2- درب پشتی(ورودی حیاط):

22 درصد دیگر از سارقین منازل از طریق درب های پشتی یا اطراف، وارد خانه ها می شوند و بنابراین دوربین هایی نیز برای این فضاها می خواهید. مهم است که هر درب ورودی را با یک دوربین تجهیز نمایید. مجدداً، تلاش کنید دوربین را جایی نصب کنید تا از دسترس افراد دور بماند یا از هر چیزی که ممکن است یک سارق به سمت آن برای تخریب و صدمه به دوربین پرتاب نماید، محافظت شود.

نکته کارشناسانه: مطمئن باشید که یک دوربین که در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم (weatherproof) است و نیز به قابلیت دید در شب (night vision) مجهز است نصب نمایید. دوربین مناسب برای این فضاها می تواند دارای قابلیت هایی نظیر دید در شب با برد زیاد، ضبط صدا و زوم اپتیکال بالا برای بزرگنمایی تصاویر و دیدن جزئیات چهره شخص متجاوز باشد. همچنین می تواند اصطلاحاً مجهز به قابلیت PTZ(Pan، Tilt، Zoom) باشد که علاوه بر بزرگنمای تصاویر قابلیت چرخش 360 درجه در جهت افقی و 90 درجه در جهت عمودی نیز داشته باشد.

دوربین های PTZ

3- پنجره های پشتی:

سارقین اغلب با شکستن یکی از پنجره های پشتی وارد یک خانه می شوند. با انتخاب یک پنجره که در دید مستقیم خیابان نیست، خطر گیر افتادن خود را کاهش می دهند. قرار دادن دوربین هایی برای پنجره های پشتی به شما اجازه می دهد تا هر سارقی را که ممکن است خارج از دید خیابان باشد گیر بیاندازید.

نکته کارشناسانه: بهترین گزینه شما در اینجا نصب یک دوربین امنیتی بیسیم است که قابلیت کنترل از راه دور دارد و می تواند از طریق یک تلفن همراه یا تبلت کنترل و مانیتور شود. به دلیل عدم نیاز به سیم کشی برای اینگونه دوربین ها به ویژه برای ساختمان های قدیمی، به راحتی می توان این دوربین ها را در محل مورد نظر نصب نمود و نیز در صورت عدم مناسب بودن محل نصب، آن را به هر فضای دلخواه دیگری جا به جا نمود.

دوربین بیسیم

4- درب کناری و حیاط خلوت:

چیزهایی مانند ماشین چمن زنی گران قیمت و ابزار آلات باغ، دوچرخه های بچه ها و سایر وسایل گران قیمت که در حیاط خلوت رها شده اند می توانند توجه سارقین را به سمت حیاط شما جلب نمایند. از تجهیز حیاط خویش با چراغ های محوطه حساس به حرکت (motion-sensor lights) و یک دوربین نظارتی دید در شب (night vision surveillance camera) اطمینان حاصل نمایید. اگر حیاط خلوت شما دارای حصار و فنس کشی است، اطمینان حاصل نمایید که دوربین شما و زاویه دید آن درب ورودی را پوشش می دهد (یا دوربین دومی در آنجا نصب کنید).

نکته کارشناسانه: یک دوربین در میدان دید قرار دهید. اغلب، دیدن یک دوربین امنیتی کافی است تا یک سارق را به سمت خانه دیگری فراری دهد.

دوربین با حسگر حرکتی

5- پله های زیرزمین:

خیلی از زیرزمین ها، دریچه/درب دسترسی دارند یا حداقل پنجره های کوچکی که به اندازه کافی برای خزیدن فردی از درون آنها بزرگ هستند. یک دوربین برای پله هایی که از زیرزمین به خانه شما می آید برای ضبط تصویر هر سارقی که ممکن است از طریق یک پنجره در زیرزمین یا هر ورودی دیگری وارد خانه شما شود قرار دهید.

نکته کارشناسانه: زمانی که تصمیم می گیرید زیرزمین خود را ایمن کنید، باید یک دوربین امنیتی مجهز به حسگر حرکتی که دارای ویژگی دید در شب می باشد نصب کنید. خیلی از تأمین کنندگان سیستم های امنیتی، دوربین های حساس به حرکت با ویژگی دید در شب مادون قرمز(Infrared night vision) را پیشنهاد می دهند.

دوربین دید در شب

منبع: سایت https://www.safety.com

دپارتمان تأسیسات الکتریکی سامانه جامع صنعت ساختمان - کارگشا

سایر مطالب منتخب در حوزه ایمنی، امنیت و حفاظت در تاسیسات الکتریکی را دنبال و ما را با نظرات ارزشمند خویش همراهی نمایید.

مطالب مرتبط:

سیستم های نظارت تصویری مدار بسته(CCTV)

user photo

مهدی وفادار

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کند…