• 1
  پاسخ به سوالات
 • 2
  انتخاب متخصص دلخواه
 • 3
  توافق قیمت با متخصص
 • 4
  اتمام پروژه

کفسازی

خدمات اجرای کفسازی، معرفی بهترین مجریان کفسازی، هزینه اجرای کفسازی، ثبت درخواست آنلاین خدمات کفسازی

کفسازی چیست؟

کفسازی به مجموعه عملیات ساخت و قابل سکونت کردن کف گفته می‌شود. کفسازی از آخرین مراحل ساخت فضای داخلی است که فضا را قابل سکونت کرده و سطحی برای تحمل وزن افراد و لوازم به وجود می‌آورد. کفسازی بر روی سطوح خاکی و طبقات انجام می‌شود. کف سازی هر سطح بسته به ویژگی‌های زمین آن و نوع کاربری فضا تفاوت‌هایی دارد و به انواعی تقسیم می‌شود. اگر می‌خواهید در ارتباط با کفسازی بیشتر بدانید یا اینکه به دنبال بهترین مجریان کفسازی هستید؛ می‌توانید در همین صفحه درخواست خود را ثبت نمایید تا بهترین مجریان کفسازی به شما معرفی شوند.

انواع کفسازی با توجه به نوع کاربری فضا

همان‌طور که گفته شد، کفسازی در فضاهای مختلف تفاوت‌هایی دارد. در ادامه به کفسازی روی خاک زمین، فضاهای دارای رطوبت و فضاهای خشک اشاره شده است.

کف سازی روی خاک

در کفسازی روی خاک، باید به این موضوع توجه شود که برخی از خاک‌ها به دلیل زهکشی خوبی که دارند، آب‌های زیرزمینی را جذب کرده و در نتیجه باعث فرورفتگی‌هایی در آن شده و همین‌طور برخی از خاک‌ها به دلیل دارا بودن مقادیر زیاد رس متورم شوند می‌تواند برآمدگی‌هایی را پس از کفسازی به وجود آورد.

بنابراین مهم‌ترین عامل برای کفسازی خاک پیش از هر اقدامی زیر سازی خاک و در ابتدا اصلاح خاک و کوبیدن آن است تا از به وجود آمدن مشکلات بعدی پیشگیری شود.

برداشت خاک‌های رسی متورم شونده و جایگزینی آن‌ها با خاک‌های اصلاح شده، کوبیدن خاک‌های با زهکشی بالا و جاذب آب پیش از اجرای کفسازی و سپس بتن ریزی بر روی آن با ضخامت 10 سانتی‌متر و اجرای کفپوش نهایی از مراحل کفسازی روی خاک به شمار می‌آید.

کفسازی روی زمین خشک

در کفسازی روی زمین خشک و فاقد رطوبت، کوبیدن خاک محل برای متراکم شدن بستر کفسازی، اجرای یک لایه بتن با ضخامت 10 سانتی‌متر، هموار سازی سطح آن و در نهایت اجرای کفپوش مورد نظر از مراحل کفسازی روی خاک یا زمین خشک است.

کفسازی روی زمین نیمه خشک

برای کفسازی در زمین‌های نیمه خشک، پس از کوبیدن خاک محل به اندازه 25 سانتی‌متر بلوکاژ اجرا شده تا رطوبت از خاک کوبیده شده به زیر کفسازی نفوذ نکرده و کف را مرطوب نکند، سپس بتن ریزی 10 سانتی‌متری روی لایه بلوکاژ صورت می‌گیرد. پس از بتن ریزی، سطح را با ملات ماسه سیمان پوشش داده و در آخر کفپوش مورد نظر روی سطح آن قرار می‌گیرد.

کفسازی روی زمین مرطوب

اگر کفسازی در زمین‌های مرطوب مانند زمین‌های مناطق شمالی و جنوبی باشد؛ باید با اجرای بلوکاژ و اجرای عایق رطوبتی از نفوذ رطوبت جلوگیری کرد. مراحل کفسازی در زمین‌های مرطوب به این صورت است که ابتدا زمین را کوبیده، بلوکاژ و عایق رطوبتی را اجرا کرده و بتن ریزی با ضخامت 10 تا 20 سانتی‌متری و یا اجرای یک لایه ملات ماسه و سیمان اجرا شده و در نهایت بعد از کفپوش مورد نظر اجرا می‌شود.

استفاده از عایق به منظور جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به ساختمان و بالا بردن مقاومت مصالح آن در برابر پوسیدگی صورت می‌گیرد و می‌تواند عایق‌های سنتی و ایزوگام و یا عایق‌های مدرن پلیمری باشد.

کفسازی روی طبقات

کفسازی روی طبقات مانند کفسازی روی خاک خشک است. برای کفسازی طبقات در فضاهایی مانند اتاق‌ها، سالن پذیرایی، نشیمن و به طور کلی فضاهایی که رطوبت در آن‌ها وجود ندارد، پس از بتن ریزی کف، یک لایه ملات ماسه و سیمان اجرا شده و پس از هموار کردن سطح، کفپوش نهایی که سرامیک یا سنگ است، اجرا خواهد شد.

کفسازی فضاهایی دارای رطوبت

کفسازی در فضاهای دارای رطوبت مانند آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی و حمام باید پس از بتن ریزی کف و نهایی شدن گیرش آن برای تکمیل فرایند ساخت، ابتدا عایق کاری رطوبتی اجرا شده و روی آن ملات ماسه و سیمان و سپس کفپوش نهایی که سرامیک یا سنگ است اجرا شود.

مصالح رایج در کفسازی

با توجه به نوع کاربری، بودجه و سلیقه افراد، برای مرحله آخر کفسازی یعنی اجرای کفپوش آن، از مصالح مختلفی استفاده می‌شود که در ادامه به آنها اشاره شده است.

موزاییک

برای کفسازی فضاهای باز مانند حیاط، پارکینگ، گلخانه و پشت بام از موزاییک برای اجرای مرحله آخر یا همان اجرای کفپوش استفاده می‌شود.

سرامیک

برای اجرای کفپوش برای کفسازی فضاهایی مانند فضاهای داخلی ساختمان، راه پله‌ها، فضاهای مشاع، گاهی نمای دور از دید و البته کفپوش فضاهای باز مانند حیاط با انواع سرامیک بدون لعاب از کاشی و سرامیک استفاده می‌شود.

بتن

یکی از مصالح ارزان و پرطرفدار در کفسازی بتن است. البته بتن نه تنها در کفسازی در دکوراسیون داخلی و نماسازی هم به عنوان بتن اکسپوز استفاده می‌شود.

استفاده از بتن در کفسازی به این صورت است که پس از اجرای زیرسازی‌های کف، بتن ریزی انجام می‌شود و در ادامه با استفاده از ابزارهایی مانند ماله پروانه‌ای اقدام به هموارسازی سطح بتن می‌شود.

پارکت

کفسازی با پارکت در فضاهای سربسته نیازمند اجرای زیرسازی‌هایی است. پس از اتمام کفسازی لازم است در مرحله نهایی یعنی اجرای کفپوش سطحی صاف و تراز به دست آید، سپس اقدام به اجرای پارکت شود تا در هنگام بهره برداری مشکلات صدا هنگام عبور و مرور ایجاد نشود.

پی وی سی

یکی از انواع کفپوش هایی که می‌توان از آن‌ها در مرحله انتهایی کفسازی استفاده کرد، پی وی سی است که دارای انواع مختلف با قابلیت‌های متفاوت است. برای مثال برخی از کفپوش های پی وی سی عایق صدا بوده و از انتقال صدای کوبه‌ای به طبقات پایین پیشگیری می‌کند.

ترمووود

یکی از انواع کفپوش هایی که در کفسازی فضاهای باز مانند پشت بام، حیاط و فضاهای رطوبت دار مانند سرویس‌های بهداشتی به تازگی کاربردهای زیادی دارد. ترموود است. زیبایی منحصر به فرد، مقاومت بالا و دوستدار محیط زیست بودن از ویژگی‌های آن است.

جستجو و یافتن آنلاین مجری کفسازی ساختمان از طریق کارگشا چه مزیت‌هایی دارد؟

در صورت یافتن مجری کفسازی از طریق کارگشا از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

 • استفاده از خدمات آنلاین
 • صرفه جویی در زمان
 • یافتن یک مجری کفسازی ماهر در نزدیکی شما
 • امکان دیدن نمونه کارهای اجرا شده‌ قبلی در کمترین زمان
 • امکان دیدن نظرات کارفرماهای قبلی نسبت به متخصص مورد نظر
 • تعیین روز و ساعت مراجعه متخصص به پروژه توسط شما
 • امکان استفاده از خدمات پشتیبانی کارگشا
 • استعلام قیمت رایگان کفسازی

ما سامانه آنلاین خدمات ساختمانی کارگشا هستیم و با فراخوان متخصصین واجد شرایط و اخذ ضمانت از آنها، امکان رفع نیازهای یکایک هموطنان عزیزمان را در حوزه ساخت، بازسازی، تعمیر ونگهداری ساختمان ها مهیا کرده‌ایم. ما در معرفی، تعیین قیمت، اجرا فنی و نظارت بر حسن عملکرد متخصصین به نحوی اقدام کرده‌ایم که صرفه و صلاح شما کاملا رعایت شده و به روشی مطمئن و شفاف، درخواست شما اجرا خواهد شد.

از تخفیف‌ها و جدیدترین‌های ‌کارگشا باخبر شوید:

logo-samandehi
پل ارتباطی
تهران، بلوار قیطریه، نبش خیابان نامی، پلاک ۱، واحد ۵

کليه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آینده پژوهان نوآور کارگشا است.