• 1
  پاسخ به سوالات
 • 2
  انتخاب متخصص دلخواه
 • 3
  توافق قیمت با متخصص
 • 4
  اتمام پروژه

نقشه کشی

خدمات نقشه کشی، معرفی بهترین نقشه کش، هزینه نقشه کشی، ثبت درخواست آنلاین خدمات نقشه کشی

نقشه کشی چیست؟

بدون نقشه کشی، آغاز یک پروژه ساختمانی ممکن نخواهد بود. بنابراین مبنا و اساس هر پروژه ساخت و ساز، نقشه کشی است. به طوری که کارفرما یا پیمانکار، قبل از اتمام نقشه‌کشی ساختمان، نمی‌تواند برای اخذ مجوز اقدام کند، نمی‌تواند برآورد هزینه انجام دهد، حتی نمی‌تواند هزینه و زمان لازم برای انجام پروژه را تخمین بزند. عقد قرارداد با پیمانکار هم فقط در صورتی امکان‌پذیر است که نقشه ساختمان آماده شده باشد.

برای یک پروژه ساختمانی انواع نقشه‌ها اعم از نقشه‌های معماری، محاسباتی، شهرسازی و تاسیساتی مورد نیاز است که نقشه‌های تاسیساتی شامل نقشه‌های مکانیکی و الکتریکی است.  فرد نقشه کش باید با موارد ابتدایی نقشه‌کشی اعم از استانداردها، قوانین نقشه‌کشی، ابزارهای ترسیم نقشه، قواعد تصاویر موازی و پرسپکتیو آشنا باشد. همچنین باید مهارت ترسیم نقشه داشته باشد تا بتواند نقشه‌های ساختمانی حرفه‌ای ارائه دهد.

ممکن است خیلی‌ها به اشتباه، نقشه‌برداری و نقشه‌کشی را یکی بدانند، اما در واقعیت اینگونه نیست، بلکه این دو فقط با یکدیگر همپوشانی دارند و به صورت هم راستا انجام می‌شوند. یعنی بدین صورت که ابتدا باید نقشه‌کش، معمار و مهندس نقشه بردار از زمین مورد نظر، نقشه‌برداری کنند و سپس بر اساس آن، طراحی و نقشه‌کشی ساختمان را انجام دهند.

در چه صورت به  نقشه کش ساختمان نیاز دارید؟

کارشناس نقشه کشی، جزء نفرات اصلی گروه طراحی ساختمان بوده و در صورتی که در کار خود تخصص کافی داشته باشد، می‌تواند زمینه را برای ساخت یک پروژه ساختمانی خوب فراهم کند. در عصر مدرن، نقشه کشی فقط به طراحی پلان محدود نمی‌شود، بلکه شما برای تزئینات معماری داخلی و خارجی ساختمان هم نیاز به نقشه کش دارید. این نقشه‌ها معمولاً به صورت سه بعدی تهیه می‌شوند تا کارفرما بتواند درک بهتری از آنها پیدا کند.

چگونه یک مهندس نقشه کش ساختمان پیدا کنید؟

امروزه بهترین روش برای پیدا کردن بسیاری از خدمات ساختمانی، استفاده از اینترنت است. کافی است تا با یک جستجوی ساده درباره نقشه کش ساختمان، بسیاری از متخصصین این حوزه را پیدا کرده و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. کارگشا نیز به شما برای یافتن نقشه کش کمک می‌کند. بسیاری از متخصصین ماهر و باتجربه در سایت کارگشا مشغول به فعالیت و رقابت با یکدیگر هستند.

حق الزحمه مهندس نقشه کش چگونه محاسبه می‌شود؟

معمولا برای پرداخت حق‌الزحمه مهندس نقشه کش ساختمان، مواردی از قبیل نوع کاربری ساختمان، تعداد طبقات و متراژ بنا، سبک طراحی معماری، بازسازی و موارد این چنینی در نظر گرفته می‌شود.

جستجو و یافتن آنلاین نقشه کش ساختمان از طریق کارگشا چه مزایایی دارد؟

در صورت یافتن نقشه کش ساختمان از سایت کارگشا، از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

 • استفاده از خدمات آنلاین
 • صرفه‌جویی در زمان
 • یافتن یک نقشه کش ساختمان در نزدیکی شما
 • امکان دیدن نمونه کارهای قبلی اجرا شده در کمترین زمان
 • امکان دیدن نظرات کارفرماهای قبلی نسبت به متخصصین مورد نظر
 • تعیین روز و ساعت مراجعه متخصص به محل پروژه، توسط شما
 • امکان استفاده از خدمات پشتیبانی کارگشا
 • استعلام رایگان قیمت برای نقشه کش ساختمان

چگونه از طریق کارگشا نقشه کش ساختمان پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن آنلاین نقشه کش ساختمان، می‌توانید به بخش ثبت درخواست کارگشا مراجعه کرده و درخواست نقشه کش ساختمان را ثبت کنید. سپس منتظر بمانید تا کارشناسان کارگشا، درخواست شما را بررسی کرده و بهترین نقشه کش ساختمان را به شما معرفی کنند.

ما سامانه آنلاین خدمات ساختمانی کارگشا هستیم و با فراخوان متخصصین واجد شرایط و اخذ ضمانت از آنها، امکان رفع نیازهای یکایک هموطنان عزیزمان را در حوزه ساخت، بازسازی، تعمیر ونگهداری ساختمان ها مهیا کرده‌ایم. ما در معرفی، تعیین قیمت، اجرا فنی و نظارت بر حسن عملکرد متخصصین به نحوی اقدام کرده‌ایم که صرفه و صلاح شما کاملا رعایت شده و به روشی مطمئن و شفاف، درخواست شما اجرا خواهد شد.

از تخفیف‌ها و جدیدترین‌های ‌کارگشا باخبر شوید:

logo-samandehi
پل ارتباطی
تهران، بلوار قیطریه، نبش خیابان نامی، پلاک ۱، واحد ۵

کليه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آینده پژوهان نوآور کارگشا است.