• 1
  پاسخ به سوالات
 • 2
  انتخاب متخصص دلخواه
 • 3
  توافق قیمت با متخصص
 • 4
  اتمام پروژه

متره و برآورد

خدمات متره و برآورد، معرفی بهترین مترور، هزینه متره و برآورد، ثبت درخواست آنلاین خدمات متره و برآورد

متره و برآورد چیست؟

متره به معنای محاسبه و اندازه گیری میزان مصالحی است که برای اجرای یک پروژه نیاز است. برای این کار مهندسان از جدول‌هایی مثل متره، ریزمتره و ... استفاده می‌کنند. پس از آنکه میزان مصالح مورد نیاز بر اساس متره مشخص شد، حالا نوبت به محاسبه هزینه‌های مورد نیاز پروژه می‌رسد که در اصطلاح به آن برآورد گفته می‌شود. به فردی که کار متره و برآورد را انجام می دهد، «مترور» گفته می‌شود که با نام‌های ارزیاب یا برآوردگر نیز شناخته می‌شود. مترور باید در خواندن و درک نقشه‌ها از مهارت‌های لازم برخوردار باشد، چون بدون درک نقشه‌ها، نمی‌توان برآورد را تخمین زد.

در کل مترور باید روی بخش نامه‌ها، آیین‌نامه‌ها و انجام متره و برآورد تسلط کافی داشته باشد، چرا که تخمین میزان و قیمت مصالح، تعیین کننده سود و زیان کارفرما یا پیمانکار خواهد بود. به این دلیل که متره و برآورد، میزان مصالح و هزینه‌های این مصالح را برآورد می‌کنند، نه تنها مهندسان عمران، بلکه مدیران اجرایی، پیمانکاران و حتی کارفرمایان هم باید با این مباحث آشنا باشند.

در چه صورت به مترور نیاز دارید؟

زمانی که مترور، میزان مصالح و هزینه مورد نیاز را مشخص می‌کند، بر این اساس، کارفرمایان و پیمانکاران قادر خواهند بود بودجه واقع بینانه‌ای برای پروژه مشخص کرده و به این ترتیب جلوی هزینه‌های اضافی را بگیرند. متره و برآورد، باعث کنترل مالی، نظم در هزینه‌ها و موارد این چنینی می‌شود. در کل اطلاعاتی که مترور به دست می‌آورد، حاوی اطلاعات مهمی است که برای کارفرما بسیار اهمیت دارد. بر اساس متره و برآورد می‌توان مشخص کرد طرحی که معمار برای پروژه تهیه کرده، با بودجه‌ای که کارفرما برای پروژه در نظر گرفته است، مطابقت دارد یا نه. برای مثال اگر بودجه کمتر از مقدار برآورد باشد، می‌توان در مصالح و نحوه ساخت تجدید نظر کرد یا اینکه برای کاهش هزینه‌ها، پروژه را به صورت مرحله‌ای انجام داد.

در مورد اهمیت متره و برآورد می‌توان گفت که اگر مترور محاسبات دقیقی انجام دهد، باعث می‌شود که پروژه سر موقع تمام شود، در غیر اینصورت پروژه در میانه راه، گیر خواهد کرد. نبود مترور قبل از شروع پروژه، کارفرما یا پیمانکار را با مشکلات پیش بینی نشده در هر مرحله‌ای مواجه می‌کند.

چگونه یک مترور ماهر پیدا کنید؟

امروزه بهترین روش برای پیدا کردن بسیاری از خدمات ساختمانی، استفاده از اینترنت است. کافی است تا با یک جستجوی ساده درباره مترور، بسیاری از متخصصین این حوزه را پیدا کرده و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. کارگشا نیز به شما برای یافتن مترور ماهر کمک می‌کند. بسیاری از متخصصین ماهر و باتجربه در سایت کارگشا مشغول به فعالیت و رقابت با یکدیگر هستند.

حق الزحمه مترور چگونه محاسبه می‌شود؟

در حالت کلی، نمی‌توان از منبع خاصی برای محاسبه حق‌الزحمه مترور استفاده کرد. معمولا خدماتی که مترور انجام می‌دهد و حق الزحمه‌ای که بابت آن دریافت می‌کند، به صورت توافقی است.

جستجو و یافتن آنلاین مترور از طریق کارگشا چه مزایایی دارد؟

در صورت یافتن مترور از سایت کارگشا، از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

 • استفاده از خدمات آنلاین
 • صرفه‌جویی در زمان
 • یافتن یک مترور در نزدیکی شما
 • امکان دیدن نمونه کارهای قبلی اجرا شده در کمترین زمان
 • امکان دیدن نظرات کارفرماهای قبلی نسبت به متخصصین مورد نظر
 • تعیین روز و ساعت مراجعه متخصص به محل پروژه، توسط شما
 • امکان استفاده از خدمات پشتیبانی کارگشا
 • استعلام رایگان قیمت برای متره و برآورد پروژه شما

چگونه از طریق کارگشا مترور پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن آنلاین مترور، می‌توانید به بخش ثبت درخواست کارگشا مراجعه کرده و درخواست مترور را ثبت کنید. سپس منتظر بمانید تا کارشناسان کارگشا، درخواست شما را بررسی کرده و بهترین مترور را به شما معرفی کنند.

ما سامانه آنلاین خدمات ساختمانی کارگشا هستیم و با فراخوان متخصصین واجد شرایط و اخذ ضمانت از آنها، امکان رفع نیازهای یکایک هموطنان عزیزمان را در حوزه ساخت، بازسازی، تعمیر ونگهداری ساختمان ها مهیا کرده‌ایم. ما در معرفی، تعیین قیمت، اجرا فنی و نظارت بر حسن عملکرد متخصصین به نحوی اقدام کرده‌ایم که صرفه و صلاح شما کاملا رعایت شده و به روشی مطمئن و شفاف، درخواست شما اجرا خواهد شد.

از تخفیف‌ها و جدیدترین‌های ‌کارگشا باخبر شوید:

logo-samandehi
پل ارتباطی
تهران، بلوار قیطریه، نبش خیابان نامی، پلاک ۱، واحد ۵

کليه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آینده پژوهان نوآور کارگشا است.