• 1
  پاسخ به سوالات
 • 2
  انتخاب متخصص دلخواه
 • 3
  توافق قیمت با متخصص
 • 4
  اتمام پروژه

مدیریت ادعا

خدمات مدیریت ادعا، معرفی بهترین متخصصین مدیریت ادعا، هزینه مدیریت ادعا، ثبت درخواست آنلاین خدمات مدیریت ادعا

منظور از مدیریت ادعا چیست؟

با توجه به تغییرات مستمر در شاخص‌های اقتصادی، قوانین و مقررات، عدم دقت در تنظیم قرارداد، عدم آگاهی حقوقی بخشی از دست اندرکاران ساخت، تغییر نقشه‌ها و کیفیت مصالح و تجهیزات در اجرا قراردادهای حوزه صنعت ساختمان فی‌مابین مشاوران، پیمانکاران و کارفرمایان اختلافات زیادی حادث می‌گردد. این اختلافات ناشی از ادعای طرف‌های قرارداد است. ادعاهایی از بابت خسارت، تاخیر در پرداخت یا تاخیر در اجرا، هزینه‌های مازاد و مانند آن. این ادعاها خود از عوامل تاثیرگذار بر اهداف سه گانه مدیریت پروژه (زمان، هزینه و کیفیت) هستند. حل‌وفصل اختلافات در فرآیند مدیریت ادعا با مذاکره طرفین آغاز و در صورت عدم توافق، با بهره‌گیری از حکمیت و در آخر دعوی قضایی قرار می‌گیرد. بدین ترتیب می‌توان گفت: مدیریت ادعا مدیریت تغییراتی است که در گذشته رخ داده و یا احتمال رخ دادن آن در آینده وجود دارد. در مدیریت ادعا تلاش می‌شود با ایجاد یک فرآیند منسجم، تمامی ابعاد مدیریتی، مهندسی و حقوقی در نظر گرفته شود.

در چه صورت به متخصص مدیریت ادعا نیاز داریم؟

متاسفانه به دلیل عدم بهره‌گیری از متخصصین در هنگام تنظیم قرارداد و همچنین بکارگیری افراد غیر متخصص جهت مذاکره و مکاتبه و پیگیری در هنگام بروز اختلافات، زیان‌های جبران ناپذیری به روند اجرایی پروژه و منافع طرفین قرارداد تحمیل می‌گردد که معمولا این زیان از اصل اختلاف بیشتر است. بدیهی است شناسایی متخصص مدیریت ادعا که مسلط به جنبه‌های حقوقی و عرفی مهندسی و حسابداری پروژه و مدیریت پروژه باشد؛ امری ضروری و شاید الزامی است.

چگونه متخصص حرفه‌ای برای مدیریت ادعا در حوزه صنعت ساختمان پیدا کنیم؟

برای یافتن متخصص می‌توان به موسسات و دفاتر بسیاری که در سطح کشور وجود دارند مراجعه و از آنان یاری گرفت. اما متاسفانه کم نیستند افراد غیر مجربی که خود را متخصص مدیریت ادعا معرفی می‌کنند در حالی‌که به جنبه‌های مختلف مدیریت ادعا اشراف ندارند. لذا وب سایت کارگشا که در حوزه صنعت ساختمان  دارای متخصصین حرفه‌ای است با شناسایی افراد خبره، از آنان دعوت به‌عمل آورده که در این وب سایت حضور یافته و نسبت به ارائه خدمات اقدام کنند. بنابراین برای یافتن چنین متخصصینی، فقط چند کلیک در وب سایت کارگشا لازم است.

سوالاتی که باید از متخصص مدیریت ادعا در حوزه ساختمان بپرسید؟

همانگونه که در سطور بالا گفته شد مدیریت ادعا نیاز به تسلط بر جنبه‌های حقوقی و عرفی مهندسی (فنی، قوانین و مقررات و آیین‌نامه‌ها)، حسابداری پروژه و مدیریت پروژه دارد. به همین سبب امکان تجمیع تمامی این تخصص‌ها در یک نفر، نادر است. منطقی به نظر می‌آید که موسساتی به همکاری دعوت شوند که از افراد متخصص در شاخه‌های مختلف تشکیل شده است. در اینگونه موسسات هر فرد به‌صورت تخصصی ادعا را بررسی و راهکار مناسب را به تیم مدیریت ادعا توسط تیم تعیین و بر اساس آن اقدام می‌گردد. این موسسات بایستی رزومه تخصصی افراد متخصص خود را ارائه داده و متقاضی از صحت رزومه‌ها اطمینان یابد.

هزینه بکارگیری متخصصین مدیریت ادعا در حوزه ساختمان چقدر است؟

با توجه به تنوع بسیار زیاد پروژه‌های ساختمانی و همچنین گستردگی موضوعات مورد اختلاف، تعیین یک رقم یا یک درصد منطقی نمی‌باشد اما معمولا به‌صورت درصدی از مبلغ اختلاف (نیم الی ده درصد) تفاهم می‌گردد.


جستجو و یافتن آنلاین متخصصین مدیریت ادعا ساختمان از طریق کارگشا چه مزیت‌هایی دارد؟

در صورت یافتن متخصصین مدیریت ادعا از طریق کارگشا از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

 • استفاده از خدمات آنلاین
 • صرفه جویی در زمان
 • یافتن یک متخصص مدیریت ادعا ساختمان ماهر در نزدیکی شما
 • امکان دیدن نمونه کارهای اجرا شده‌ قبلی در کمترین زمان
 • امکان دیدن نظرات کارفرماهای قبلی نسبت به متخصص مورد نظر
 • تعیین روز و ساعت مراجعه متخصص به پروژه توسط شما
 • امکان استفاده از خدمات پشتیبانی کارگشا
 • استعلام قیمت رایگان مدیریت ادعا

ما سامانه آنلاین خدمات ساختمانی کارگشا هستیم و با فراخوان متخصصین واجد شرایط و اخذ ضمانت از آنها، امکان رفع نیازهای یکایک هموطنان عزیزمان را در حوزه ساخت، بازسازی، تعمیر ونگهداری ساختمان ها مهیا کرده‌ایم. ما در معرفی، تعیین قیمت، اجرا فنی و نظارت بر حسن عملکرد متخصصین به نحوی اقدام کرده‌ایم که صرفه و صلاح شما کاملا رعایت شده و به روشی مطمئن و شفاف، درخواست شما اجرا خواهد شد.

از تخفیف‌ها و جدیدترین‌های ‌کارگشا باخبر شوید:

logo-samandehi
پل ارتباطی
تهران، بلوار قیطریه، نبش خیابان نامی، پلاک ۱، واحد ۵

کليه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آینده پژوهان نوآور کارگشا است.