• 1
  پاسخ به سوالات
 • 2
  انتخاب متخصص دلخواه
 • 3
  توافق قیمت با متخصص
 • 4
  اتمام پروژه

طراحی معماری

خدمات طراحی معماری، معرفی بهترین طراح معماری، هزینه طراحی معماری، ثبت درخواست آنلاین خدمات طراحی معماری

طراحی معماری چیست؟

قبل از اینکه در مورد طراحی معماری صحبت کنیم، بهتر است ابتدا تفاوت بین دو واژه طراح و معمار در امور ساختمانی را بدانیم. این دو واژه بسیار به هم نزدیک هستند و گاهی ممکن است به اشتباه به جای یکدیگر استفاده شوند. اما در حالت کلی، گرایش معماری به سمت هدف، استراتژی و ساختار بوده و به نوعی انتزاع است. اما طراحی، گرایش به سمت اجرایی شدن داشته و حالت انتراعی معماری را به محصول تبدیل می‌کند.

طراحی معماری، فرآیندی است که طی آن تصورات معمار به صورت نقشه‌های معماری و اجرایی پیاده‌سازی می‌شود. فرد معمار به نوعی خالق پروژه است. در طراحی معماری، باید ابتدا مشخص شود، کارفرما و مهندس مشاور پروژه ساختمانی، دقیقاً چه چیزی مد نظرشان است و چه چیزی می‌خواهند؟ تا بتواند بر اساس خواسته‌های آن‌ها طرح مورد نظر را پیاده کند.

چرا به طراحی معمار نیاز پیدا می‌کنید؟

اولین کاری که در طراحی معماری انجام می‌شود، بررسی امکانات، محدودیت‌ها و سپس نقاط ضعف و قوت پروژه ساختمان است. در این مرحله از طراحی معماری، موقعیت بنا بررسی شده، داده‌ها و آمار لحاظ می‌شود و نظرات کارفرما شنیده می‌شود تا در نهایت یک دورنمای کلی از پروژه حاصل شود. اطلاعات به دست آمده در این قسمت، مخصوصا برای کارفرمایان بخش خصوصی بسیار مهم و حیاتی است و می‌تواند امکان به وجود آمدن بسیاری از ضرر و زیان‌های احتمالی را بگیرد. البته مطالعات امکان سنجی نیز این اطلاعات را فراهم می‌کند، اما توصیه می‌شود این مطالعات امکان سنجی به همراه طراحی معماری انجام شود.

چگونه یک فرد ماهر برای طراحی معماری پیدا کنید؟

امروزه بهترین روش برای پیدا کردن بسیاری از خدمات ساختمانی، استفاده از اینترنت است. کافی است تا با یک جستجوی ساده درباره طراحی معماری، بسیاری از متخصیص این حوزه را پیدا کرده و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. کارگشا نیز به شما برای یافتن یک فرد متخصص در زمینه طراحی معماری کمک می کند. بسیاری از متخصصین ماهر و باتجربه در سایت کارگشا مشغول به فعالیت و رقابت با یکدیگر هستند.

هزینه طراحی معماری چگونه محاسبه می‌شود؟

طراحی معماری، موارد مختلفی را شامل می شود که برای محاسبه هزینه آن باید تمام این موارد را در نظر گرفت. این موارد شامل پلان معماری، مبلمان، اندازه‌گیری، سایت پلان، نماها، پلان ستون‌ها و مشخص کردن متریال و در نهایت تهیه نقشه سه بعدی است.

جستجو و یافتن آنلاین متخصص طراحی معماری از طریق کارگشا چه مزایایی دارد؟

در صورت یافتن متخصص طراحی معماری از طریق سایت کارگشا، از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

 • استفاده از خدمات آنلاین
 • صرفه‌جویی در زمان
 • یافتن یک متخصص طراحی معماری در نزدیکی شما
 • امکان دیدن نمونه کارهای قبلی اجرا شده در کمترین زمان
 • امکان دیدن نظرات کارفرماهای قبلی نسبت به متخصصین مورد نظر
 • تعیین روز و ساعت مراجعه متخصص به محل پروژه، توسط شما
 • امکان استفاده از خدمات پشتیبانی کارگشا
 • استعلام رایگان هزینه طراحی معماری

چگونه از طریق کارگشا متخصص طراحی معماری پیدا نماییم؟

برای پیدا کردن آنلاین متخصص طراحی معماری، می‌توانید به بخش ثبت درخواست کارگشا مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنید. سپس کارشناسان کارگشا، درخواست شما را بررسی کرده و بهترین متخصصین طراحی معماری را به شما معرفی کنند.

ما سامانه آنلاین خدمات ساختمانی کارگشا هستیم و با فراخوان متخصصین واجد شرایط و اخذ ضمانت از آنها، امکان رفع نیازهای یکایک هموطنان عزیزمان را در حوزه ساخت، بازسازی، تعمیر ونگهداری ساختمان ها مهیا کرده‌ایم. ما در معرفی، تعیین قیمت، اجرا فنی و نظارت بر حسن عملکرد متخصصین به نحوی اقدام کرده‌ایم که صرفه و صلاح شما کاملا رعایت شده و به روشی مطمئن و شفاف، درخواست شما اجرا خواهد شد.

از تخفیف‌ها و جدیدترین‌های ‌کارگشا باخبر شوید:

logo-samandehi
پل ارتباطی
تهران، بلوار قیطریه، نبش خیابان نامی، پلاک ۱، واحد ۵

کليه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آینده پژوهان نوآور کارگشا است.