شرایط و ضوابط وب‌سایت ثبت درخواست کارگشا

1- تعاریف و اصطلاحاتی که در این شرایط و ضوابط به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

1-1- کارگشا: با نام ثبت شده، آینده پژوهان نوآور کارگشا شرکت سهامی خاص است، که با ارائه سرویس و خدمات ساختمانی از طریق وب سایت و اپلیکیشن فعالیت می کند.

1-2- وب سایت: به سامانه ثبت درخواست کارگشا اطلاق می شود.

1-3- درخواست: به تقاضای مشتری جهت دریافت خدمت از متخصصان کارگشا اطلاق می شود.

1-4- اپلیکیشن: اپلیکیشن موبایل برنامه ای کاربردی است، که بر روی گوشی های هوشمند نصب می شود و در واقع یک ماهیت فیزیکی بر روی دستگاه ایجاد می کند. کارگشا برای کاربران خود اپلیکیشنی در نسخه Android طراحی کرده است. کاربران Android از طریق کافه بازار و google play می توانند این اپلیکیشن را دریافت کنند. همچنین متخصصان دارای تلفن هوشمند با نسخه Android می توانند اپلیکیشن مخصوص خود را از طریق وب سایت کارگشا، کافه بازار و google play دریافت کنند.

1-5- مشتری: فردی حقیقی یا حقوقی است، که از طریق وب سایت یا اپلیکیشن کارگشا، درخواست می دهد.

1-6- متخصص: فرد حقیقی یا حقوقی که به عنوان ارائه دهنده یک یا چند خدمت در کارگشا ثبت نام کرده و پس از مراحل ثبت نام، احراز هویت، مصاحبه و عقد قرارداد از طریق نرم افزار جهت ارائه خدمات به مشتری معرفی می شود.

1-7- کاربر: شخص حقیقی یا حقوقی است که به صورت آنلاین از طریق وب سایت یا اپلیکیشن به سامانه متصل شده است و مشتری یا متخصص است که از خدمات سامانه بهره مند می شود.

1-8- حساب کاربری یا داشبورد: شامل اطلاعات شخصی، سابقه فعالیت کاربر و تصاویر پروژه ها است که بعد از ثبت نام در وب سایت، متعلق به متخصص یا مشتری است.

1-9- اعتبار: مبلغی است که متخصصان در حساب کاربری خود جهت دریافت درخواست واریز کرده اند. به ازا دریافت هر درخواست از این اعتبار مبلغ ثابتی برداشت می شود.

1-10- سرویس خدمات فوری: این سرویس مخصوص امور اورژانسی ساختمان مانند: ترکیدگی لوله، رفع نشتی آب، قفل و کلید و غیره است. بعد از ثبت درخواست متخصص در کمترین زمان می بایست پاسخگوی مشتری باشد.

1-11- سرویس خرده کاری: در این سرویس اموری از قبیل: دریل کاری(نصب پرده، رگال، تابلو و غیره)، نصب کلید و پریز و تعویض لامپ، نصب لوستر و چراغ سقفی، لکه گیری گچ- سیمان- سنگ- سرامیک- کاشی و رنگ ارائه می گردد.

1-12- تامین نیروی فنی و اجرایی: متخصص این سرویس به صورت روزمزد و آیتمی(مترمربع، مترطول، عدد و غیره) می تواند پاسخگوی درخواست های مشتری باشد.

1-13- پیمانکار ساخت: در این سرویس انجام امور ساختمانی به صورت پیمانکاری صورت می گیرد.

1-14- تعمیرات اساسی(بازسازی): در این سرویس انجام امور بازسازی واحد مسکونی، اداری و تجاری با ارائه برآورد هزینه به صورت پیمانکاری صورت می گیرد.

1-15- تعمیرات دوره ای: در این سرویس اجرای پروژه های تعمیراتی به صورت دوره ای صورت می گیرد.

2- ضوابط و مقررات مربوط به حساب کاربری کاربران

2-1- در کلیه مراحل استفاده از کارگشا، کاربران موظف به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران هستند. مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران مشتری و متخصص که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام انجام خدمت) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، بر عهده شخص متخلف بوده و کارگشا هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و کارگشا می‌تواند ضمن غیر فعال کردن متخلف، از طریق مراجع صالح، اقدامات قانونی را علیه نام‌ برده نسبت به احقاق حقوق قانونی خود بعمل آورد.

2-2- ثبت نام کاربران در کارگشا به معنی پذیرفتن کلیه قوانین و مقررات کارگشا است. کاربر با ثبت نام در کارگشا می‌پذیرد، که قوانین و مقررات کارگشا را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است. شایان ذکر است، که این قوانین به مرور زمان قابل تغییر است.

2-3- تنها افرادی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند، می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در کارگشا کنند.

2-4- برای استفاده از کارگشا کاربر باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را به صورت صحیح در وب سایت کارگشا ثبت کند و در صورت هر گونه تغییر در اسرع وقت نسبت به ویرایش اطلاعات اقدام کند.

2-5- هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان مشتری در کارگشا داشته باشد.

2-6- مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در کارگشا یا سایر خدمات مربوط به کارگشا انجام می‌شود، به عهده کاربر است.

2-7- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهده کاربر خواهد بود. به شما پیشنهاد می دهیم، که به منظور حفظ امنیت حساب کاربری تان به طور منظم بازبینی امنیتی را انجام دهید.

2-8- کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به فرد یا شرکت دیگری منتقل کند. در صورت ظن به دسترسی اشخاص ثالث به حساب کاربری، کاربر موظف است، برای انجام پیگیری‌های بیشتر شرکت را مطلع سازد.

2-9- در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از سرویس، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت کارگشا می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه سرویس به کاربر خودداری کند.

2-10- در صورتی که کاربر مایل به بستن حساب کاربری خود در کارگشا باشد، می‌تواند در تماس با شرکت نسبت به این امر اقدام نماید. در این صورت حساب وی از طرف کارگشا مسدود خواهد شد. ولیکن برخی اطلاعات مانند تراکنش‌های مالی سابق به دلایل قانونی قابل حذف نیست و در کارگشا باقی خواهد ماند.

2-11- هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری و اعتبار کارگشا شود، تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی می شود و کارگشا حق غیر فعال نمودن حساب کاربری و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.

3- هزینه ها و پرداخت

3-1- مشتری، اقرار و اذعان می نمایند که کلیه توافقات مالی بین مشتری و متخصص بر اساس خواست و اراده ایشان انجام می پذیرد و کارگشا در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

3-2- مشتری می‌پذیرد، امکان استرداد هزینه‌هایی که کاربر به متخصص می‌پردازد وجود ندارد.

3-3- مشتری می‌پذیرد، هزینه درخواست از قبل توسط متخصص مشخص ‌شود و پس از پذیرش و اجرا درخواست، اعتراضی نسبت به هزینه سرویس نمی‌تواند داشته باشد.

3-4- مشتری می‌پذیرد، هزینه سرویس ارائه شده ممکن است بسته به ویژگی‌های سرویس ارائه شده از جمله نوع سرویس، زمان سرویس، مکان سرویس یا عوامل دیگر متغیر باشد.

3-5- مشتری می‌پذیرد، هیچ‌ وقت درخواست به سامانه ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از سرویسی را داشته باشد. مشتری اگر پس از ارسال درخواست سفارش و پذیرش درخواست توسط یک متخصص، درخواست را لغو کند یا در مکان مشخص شده به عنوان محل انجام خدمت در زمان مشخص حضور پیدا نکند می بایست به کارگشا و متخصص اطلاع دهد. متخصص اگر پس از قبول یک درخواست، درخواست را لغو کند یا پس از پذیرش درخواست در مکان مشخص شده به عنوان محل انجام خدمت حضور پیدا نکند موظف به اطلاع دادن به مشتری و کارگشا است. شرکت می تواند بعلت عدم رعایت مقررات کارگشا که منجر به عدم رعایت شهرت و اعتبار کاری او خواهد شد، به متخصص تذکر دهد و در صورت تکرار هزینه‌ای به تشخیص خود به عنوان جریمه از اعتبار آنها کسر کند.

3-6- متخصص متعهد می‌شود، که تقاضای هیچ گونه وجهی اضافه بر هزینه توافق شده، نداشته باشد و هرگونه مطالبه وجه اضافه به هر عنوان تخلف محسوب می شود.

3-7- مشتری تعهد به پرداخت هیچ گونه وجه اضافه تحت هر عنوان از قبیل سختی کار، کمک بلاعوض یا قرض و غیره را ندارد و پرداخت اضافی به انتخاب شخصی ایشان است و ربطی به کارگشا ندارد. کارگشا این پرداخت اضافه را به هیچ عنوان تایید یا تشویق نمی کند و از مشتری می‌خواهد که این موارد را حتما به کارگشا اطلاع دهد.

3-8- متخصصان برای دریافت درخواست از وب سایت موظف به پرداخت وجهی به عنوان اعتبار از طریق اپلیکیشن هستند، که این وجه قابل استرداد نیست.

3-9- در صورتی که متخصص به محل پروژه مراجعه کند و مشاوره در خصوص کار دهد، هزینه ایاب و ذهاب و مشاوره توسط مشتری می بایست پرداخت شود.

4- ثبت درخواست

4-1- برای استفاده از خدمات وب سایت، مشتری باید ثبت نام کرده و سفارش خود را نهایی نماید. در صورتی که نهایی شدن سفارش معلق بماند، سفارش به کارگشا ابلاغ نشده و سیستم قادر به پردازش درخواست نخواهد بود.

4-2- هر سفارش مشتری، در قالب یک مناقصه محدود است و مشتری باید برای انجام درخواست خود از میان پیشنهادات، یکی از متخصصان را انتخاب کند.

4-3- مشتری موظف است، کلیه سوالات مطرح شده در قسمت ثبت سفارش را پاسخ دهد و اطلاعاتی را که ممکن است در تصمیم متخصص برای قبول یا رد خدمت و اعلام قیمت تأثیرگذار باشد را در بخش توضیحات ذکر نماید. توافق شفاهی مشتری با متخصص به هیچ وجه قابل پیگیری توسط کارگشا نخواهد بود.

تبصره: در صورتی که مشتری در خصوص بیان این موارد کوتاهی نماید کلیه خسارات احتمالی از جمله هزینه‌ای که متخصص برای کارشناسی متحمل خواهد شد به عهده مشتری خواهد بود.

4-4- پس از توافقات نهایی، مشتری موظف است در زمان مقرر در محل اعلام شده (نشانی‌ که در درخواست سرویس ثبت شده ‌است) حضور یابد، در غیر این صورت مشتری بایستی هزینه ایاب و ذهاب را به متخصص پرداخت نماید.

4-5- لغو سفارش و استرداد هزینه‌ها پس از خدمت‌رسانی ممکن نبوده و مشتری موظف به پرداخت هزینه‌ها است.

4-6- ثبت سؤال، نظر یا پیشنهادات مشتریان در خصوص خدمات ارائه‌ شده امکان‌پذیر است. ولیکن باید در نظر داشت که نظرات مذکور در هر صفحه باید تنها در قالب سؤال و یا نقد و بررسی همان متخصص و یا سرویس ارائه‌ شده توسط وی باشد. در این باب رعایت کامل احترام، شئونات اسلامی و عرف جامعه الزامی است. کارگشا محق است، ضمن حفظ محتوای اصلی، کلیه نظرات غیر مرتبط به خدمات از جمله تبلیغ متخصص‌ها، تبلیغ سایر فعالیت‌ها، اطلاعات و درخواست‌های شخصی و نظراتی که با احترام و شئونات اسلامی و قوانین موضوعه و قرارداد حاضر در تضاد باشند را حذف نماید.

تبصره: کارگشا هیچ گونه مسئولیتی در قبال صحت یا عدم صحت نظرات منتشر شده در خصوص سرویس‌ها ندارد. نمایش نظرات کاربران به هیچ وجه به معنی تأیید کارگشا درباره نظرات نیست.

4-7- با توجه به ماهیت سرویس‌ها، پس از گذر زمان طولانی از انجام سرویس، امکان کارشناسی و راستی آزمایی در خصوص دعاوی از بین خواهد رفت، لذا مشتری متعهد می‌گردد، در صورت بروز مشکلات احتمالی این موارد را حداکثر طی 10 روز تقویمی به کارگشا اعلام نماید. عدم توجه به این موضوع به معنای رضایت مشتری و اسقاط کلیه دعاوی آتی وی در این خصوص خواهد بود.

5- حقوق و تعهدات شرکت

5-1- اجرای قوانین جمهوری اسلامی در کلیه فعالیت‌های خود.

5-2- کارگشا موظف به تلاش برای ارائه‌ سرویس پر سرعت و با کیفیت است و در این راستا با به ‌روز رسانی مداوم تارنما و نرم‌افزارها، متناسب با نیاز کاربران، سطح خدمات ارائه‌ شده را ارتقا می‌بخشد.

5-3- شرکت نهایت سعی خود را در خصوص ارتقای کیفیت و سرعت خدمات وب سایت خواهد نمود. لیکن عواملی چند از جمله سرعت اینترنت و سیستم الکترونیکی هوشمند مورد استفاده کاربر بر کیفیت خدمات تأثیر مستقیم دارد. لذا برای استفاده ایده آل از خدمات مذکور، بهتر است از مرورگرهای ‌بروز شده و اینترنت و سیستم الکترونیکی هوشمند با سرعت متعارف استفاده نمایید. شرکت نمی‌‌تواند اجرا شدن اپلیکیشن سامانه را در تمامی سخت‌افزارها، دستگاه‌های تلفن همراه یا شبکه‌های ارتباطی تضمین نماید.

5-4- کارگشا موظف به حفظ و حراست از اطلاعاتی است، که در نتیجه‌ استفاده‌ کاربران از خدمات سامانه در نرم‌افزار ثبت و ذخیره می‌‌شود. این اطلاعات به شرح زیر است:

الف- اطلاعاتی که کاربر به‌ صورت مستقیم در فرم مشخصات ثبت‌نام، درخواست خدمت و ... در اختیار وب سایت قرار می‌‌دهد.

ب- اطلاعاتی که به‌طور غیرمستقیم و در نتیجه‌ استفاده‌ کاربر از خدمات سامانه در این برنامه ذخیره می‌‌شود، از جمله موقعیت مکانی محل درخواست، خدمت ثبت شده در حساب کاربری جهت استفاده از خدمات سامانه و اطلاعات مربوط به سخت‌افزاری، که کاربر با استفاده از آن از خدمات وب سایت استفاده می‌‌کند (نظیر سیستم‌عامل آن) و امثال آن.

5-5- در راستای ایجاد بستر شفاف برای کاربر، ممکن است شرکت به کاربران اجازه ‌‌دهد عکس، فایل صوتی یا تصویری، اطلاعات، دست‌نوشته یا نظرات خود را در نرم‌افزارهای کارگشا منتشر کنند. محتوای تولیدشده و نه کپی شده توسط کاربران به شیوه‌ مذکور در مالکیت کاربران قرار دارد. اما کاربران با بارگذاری این موارد روی نرم‌افزارهای کارگشا اجازه‌ استفاده، تغییر و انتشار آن را به هر نحو و در هر زمان به‌ صورت رایگان، غیر قابل رجوع و قابل انتقال به شرکت واگذار می‌‌کند.

5-6- شرکت متعهد می‌‌شود، که اطلاعات ذخیره‌‌ شده در اپلیکشین کارگشا را تنها در جهت بهبود کیفیت خدمات سامانه استفاده نماید.

5-7- کارگشا کلیه اطلاعات فنی را که کاربران مشاهده می‌کنند پیگیری می‌کند تا به این ترتیب، قادر به تعیین محبوبیت خدمات و بالا بردن کیفیت خدمات کارگشا باشد. این اطلاعات در محتویات تبلیغاتی درون سایت یا عملکرد بهتر سرویس‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

5-8- کارگشا موظف است، کلیه تغییرات، اصلاحات و الحاقات قرارداد حاضر را در همین صفحه به‌روز رسانی می نماید.

5-9- کارگشا موظف است، پیش از توقف ارائه خدمات، کلیه سفارش‌‏های ثبت‌شده قبل از توقف سفارش‌‏ گیری را پردازش و نهایی می نماید.

5-10- کارگشا موظف است، کلیه نظرات و سؤالاتی که با توجه به مفاد این قرارداد ثبت ‌شده باشد را، فارغ از بار مثبت و یا منفی آن، بررسی و منتشر می نماید.

5-11- کارگشا مشکلات احتمالی اعلام ‌شده توسط کاربران در خصوص سفارشات و پرداخت‌ها در اسرع وقت رسیدگی می شود و سعی بر رفع مشکلات مذکور می نماید. اعلام مشکلات مذکور تنها توسط کاربر و با همان نام کاربری که سفارش صورت گرفته است، ممکن خواهد بود. در صورتی که نیاز به استرداد وجه باشد استرداد با احراز هویت کاربر و تطابق آن با شماره حساب و یا کارت واریزی صورت خواهد پذیرفت.

5-12- هدف اصلی کارگشا جلب رضایت مشتری است. ولیکن در بعضی مواقع در راستای ارائه خدمات ممکن است به دلیل اتفاقات غیر مترقبه و خارج از اختیار کارگشا، از جمله شرایط اضطراری و فورس ماژور، قطع سراسری شبکه‌های ارتباطی، قطع برق، بسته شدن مسیر و .... در ارائه خدمات اختلال ایجاد شده و یا سفارشات ثبت شده لغو گردد. در این حالت تمام تلاش کارگشا به جایگزینی متخصص مربوطه با متخصص‌های مشابه خواهد بود.

5-13- کارگشا حق عدم سرویس‌دهی به کاربران را برای خود محفوظ می‌دارد.

5-14- کارگشا این اختیار را دارد، که در صورت صلاحدید خود متن قوانین موجود در این صفحه را ویرایش کند و کاربر موظف است، مادامی که از سرویس های کارگشا استفاده می کند این صفحه را مطالعه نماید.

6- تعهدات و تاییدات مربوط به متخصص

6-1- اطلاعات درج شده در پروفایل متخصصین شامل: سابقه کار، عکس پروژه ها، لیست خدمات اعلام شده و قابل سرویس دهی می‌بایست دقیق و بروز باشند؛ در صورت مغایرت اطلاعات، مسئولیت مشکلات احتمالی آینده در تعامل بین مشتری و متخصصین بر عهده متخصص خواهد بود.

6-2- این وب سایت اجازه انتشار عمومی اطلاعات پروفایل متخصصین را در وب سایت های مختلف کارگشا خواهد داشت.

6-3- در صورت تغییر در اطلاعات متخصصین، ایشان می‎بایست در اولین فرصت تغییرات را در پروفایل خود اعمال نموده و یا کارشناسان وب سایت را نسبت به تغییرات مطلع نمایند. در غیر اینصورت به هنگام وقوع مشکلات در آینده، اطلاعات پروفایل متخصص در هنگام ثبت درخواست (توسط مشتری) مبنای قضاوت خواهد بود.

6-4- درج پروفایل مربوط به یک شخصیت حقیقی یا حقوقی توسط افرادی که ارتباطی به آن شخصیت ندارند مصداق جعل هویت بوده و در صورت احراز، پیگیری قضایی را به دنبال خواهد داشت.

6-5- این وب سایت حق مسدود نمودن، دسترسی متخصصینی که در این وب سایت به ایجاد پروفایل‌های کذب و خلاف واقع اقدام نموده و یا به درخواست‌های مشتریان پاسخ نامناسب (غیراخلاقی) می‌دهند، را خواهد داشت.

6-6- متخصص منتخب توسط این وب سایت، موظف است نام و شماره تماس مشتری را محرمانه تلقی نموده و در حفظ حریم خصوصی مشتری بکوشد. بدیهی است استفاده از اطلاعات مشتری در هر زمینه‌ای به جز مشاوره و انجام درخواست وی، نقض حریم خصوصی تلقی شده و می تواند مورد پیگیرد قضایی قرار گیرد.

6-7- اطلاعات مربوط به پیشنهادات و تعاملات متخصصین با مشتریان به شکلی امن نزد این وب سایت حفظ و نگهداری خواهد شد.

6-8- هرگونه تعامل بین متخصصین منتخب و مشتری که از طریق وب سایت صورت می‌گیرد باید مبتنی بر اخلاق و قوانین کسب و کار حاکم بر کشور باشد، بدیهی است در صورت مشاهده موارد تخلف، این سامانه حق مسدود نمودن تعاملات و بستن حساب‌های مرتبط را داشته و پرداخت هیچ‌گونه خسارتی را متعهد نخواهد شد.

6-9- این وب سایت به علت در اختیار داشتن اطلاعات درخواست و تاریخچه تعاملات بین مشتری و متخصصین، حق داوری میان مشتری و متخصصین را به منظور حل و فصل اختلافات احتمالی در آینده خواهد داشت.

6-10- خدمت ارائه شده توسط این وب سایت به متخصصین و معرفی تعدادی مشتری متناسب با خدمات هر متخصص است. متخصص منتخب در ارائه کیفیت و قیمت پیشنهادی کاملاً مختار بوده و این وب سایت هیچ مسئولیتی در باب چگونگی تعاملات بعدی (خارج از وب سایت) نخواهد داشت.

6-11- این وب سایت تلاش دارد تا برترین متخصصین را پس از بررسی کیفی متناسب با درخواست مشتری به وی پیشنهاد دهد.

6-12- تعامل صحیح با مشتریان از اصول بنیادین این وب سایت بوده و از این رو نظرات و نمره دهی مشتریان گذشته یک متخصص، بر انتخاب مجدد وی در درخواست‌های بعدی موثر خواهد بود.

6-13- تصمیم‌گیری در مورد هزینه استفاده از این سرویس که در حال حاضر رایگان است و بدیهی است که در اختیار این وب سایت قرار دارد.

6-14- متخصصین پیش از ورود به وب سایت، می بایست قوانین مربوط به افزایش و کسر اعتبار را کاملا مطالعه نموده و نسبت به سازوکار اجرایی وب سایت آگاهی کامل داشته باشند.

6-15- قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق‌نامه حاکم خواهد بود.

7- تعهدات و تاییدات مربوط به مشتری (درخواست‌دهنده خدمت)

7-1- اطلاعات فردی درج شده توسط مشتری در فرم درخواست خدمت می‌بایست دقیق باشند، در صورت مغایرت در اطلاعات مسئولیت مشکلات احتمالی آینده در تعامل بین مشتری و متخصصین بر عهده مشتری خواهد بود.

7-2- ثبت درخواست با اطلاعات فردی دیگر، مصداق جعل هویت بوده و در صورت احراز، پیگیری قضایی را به دنبال خواهد داشت.

7-3- این وب سایت ضمن آنکه حق مسدود نمودن دسترسی کاربرانی (مشتریانی) که از طریق این وب سایت به ارسال درخواست‌های دروغین به متخصصین می‌پردازند را خواهد داشت، حق پیگرد قانونی را برای خود محفوظ می داند.

7-4- پس از نهایی‌شدن تصمیم مشتری در انتخاب متخصصین جهت همکاری، این وب سایت تنها نام و نام خانوادگی و شماره تماس مشتری را (به منظور تعامل هر چه بهتر) در اختیار متخصص منتخب قرار خواهد داد.

7-5- اطلاعات فردی ارسالی توسط مشتری در هنگام پر نمودن فرم درخواست به شکلی امن نزد این وب سایت حفظ و نگهداری خواهد شد.

7-6- هر گونه تعامل بین مشتری و متخصصین پیشنهادی که از طریق وب سایت صورت می‌گیرد باید مبتنی بر اخلاق و قوانین کسب و کار حاکم بر کشور باشد، بدیهی است در صورت مشاهده موارد تخلف، این وب سایت حق مسدود نمودن تعاملات و بستن حساب‌های مرتبط را خواهد داشت.

7-7- این وب سایت به علت در اختیار داشتن اطلاعات درخواست و تاریخچه تعاملات بین مشتری و متخصصین، حق داوری میان مشتری و متخصصین را به منظور حل و فصل اختلافات احتمالی در آینده خواهد داشت.

7-8- خدمت ارائه شده توسط این وب سایت به مشتری، معرفی تعدادی متخصصین متناسب با نیاز وی است. مشتری در زمینه همکاری یا عدم همکاری با متخصصین پیشنهادی کاملا مختار بوده و این سامانه هیچ مسئولیتی در باب چگونگی تعاملات بعدی (خارج از وب سایت) و یا کیفیت همکاری (خدمت یا محصول) نخواهد داشت.

7-9- این وب سایت تلاش دارد تا برترین متخصصین را پس از بررسی کیفی متناسب با درخواست مشتری به وی پیشنهاد دهد.

7-10- از آنجا که استفاده از این سرویس در این وب سایت برای مشتریان رایگان است از ایشان تقاضا می‌شود تا پس از پایان تعامل خود با متخصصین، بازخورد (نظرات و پیشنهادات) خود را در مورد همکاری در وب سایت ثبت نمایند.

7-11- مشتری، اقرار و اذعان می نمایند که تضمین کیفیت خدمات تخصصی صرفاً بر عهده متخصص بوده و در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد خسارت در ارائه خدمات از سوی متخصص، وی شخصا موظف به پاسخگویی مناسب و به هنگام، رفع مشکل و عنداللزوم جبران کلیه خسارات وارده است و در این زمینه مسئولیتی متوجه کارگشا نمی باشد.

7-12- مشتری، اقرار و اذعان می نمایند که انتخاب متخصص از سوی وی در کمال صحت و سلامت عقل و با طیب خاطر و رضای کامل و مستند به ماده 10 قانون مدنی و مبتنی بر اصل آزادی قراردادها انجام پذیرفته و کلیه آثار ناشی از این انتخاب از جمله هزینه و کیفیت خدمات بر عهده ایشان است و بر این اساس کاربران مجاز به طرح هر گونه ادعا و یا شکایت بر علیه کارگشا نمی باشند.

7-13- لطفا از ارائه اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات خواسته شده از متخصصان، خودداری کنید.

8- ضوابط رسیدگی به شکایات

در موارد زیر کاربر، مشتری می‌تواند نسبت به اعلام شکایت یا نارضایتی از خدمات ارائه شده توسط متخصصان اقدام نماید:

8-1- دریافت دستمزد نامتعارف

8-2- عدم حضور متخصص در زمان مقرر

8-3- کیفیت نامناسب کار: برای خدمت ارائه شده، مشتری می‌تواند در حین حضور متخصص در محل نسبت به اعلام نارضایتی از کیفیت خدمت اقدام نماید. مشتری می‌تواند در یک ساعت اول حضور متخصص با توجه به کیفیت کار از او بخواهد که محل را ترک کند و مبلغی پرداخت نکند. سپس می‌تواند از محل‌هایی که نشان دهنده کیفیت نامناسب کار است عکس گرفته و برای واحد پشتیبانی کارگشا ارسال نماید. کارشناسان کارگشا با توجه به محتوای عکس‌ها طبق آیین نامه داخلی اقدام خواهند کرد و در صورت لزوم مابه التفاوت به مشتری عودت داده خواهد شد. مشتری باید حین تحویل کار و قبل از پرداخت کامل وجه از کیفیت مطلوب کار اطمینان حاصل نماید و در صورت هر گونه مشکل قبل از پرداخت با پشتیبانی کارگشا تماس بگیرد.

8-4- سرقت: در صورت وجود مستنداتی مبنی بر اینکه متخصص مرتکب این جرم شده واحد رسیدگی به شکایات کارگشا، پیگیری این موضوع را انجام خواهد داد. در صورت عدم وجود مستندات این اتهام قابل اثبات و پیگیری نخواهد بود.

8-5- خسارت دیدن لوازم مشتری: در این شرایط مشتری باید حداکثر تا 48 ساعت بعد از وقوع حادثه نسبت به اعلام خسارت اقدام کند. وقوع حادثه نیز حداکثر می‌تواند 7 روز بعد از اتمام کار باشد. در غیر این صورت، یعنی گذشت بیش از 7 روز از پایان کار و یا 48 ساعت از وقوع خسارت، این شکایت قابل رسیدگی نخواهد بود. هنگام وقوع خسارت تا زمان مراجعه کارشناس (از سمت شرکت بیمه یا کارگشا) مشتری نباید دست به تغییر صحنه و از بین بردن نشانه‌های وقوع خسارت بزند تا بتوان خسارت را بررسی کرد.

8-6- در صورت بروز اختلاف بین کاربران و کارگشا، طرفین تلاش خواهند کرد اختلاف را به‌ صورت مسالمت‌ آمیز حل و فصل نمایند. در صورت عدم موفقیت، اختلاف به هیئت داوری مرضی‌الطرفین ارجاع داده خواهد شد.

8-7- درخواست کارشناس رسمی دادگستری: در صورتی که به هر دلیل مشتری نظر یا میانجی شدن کارشناسان کارگشا را قبول نکند می‌تواند درخواست بررسی موضوع توسط کارشناس رسمی دادگستری بدهد. در صورتی که کارشناس رسمی دادگستری نظر کارشناس کارگشا را تایید کند مشتری می‌پذیرد که هزینه کارشناس رسمی دادگستری را پرداخت کند.