شرایط و ضوابط عمومی متخصصان در سامانه ثبت درخواست کارگشا

1- تعاریف و اصطلاحاتی که در این شرایط و ضوابط به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

1-1- کارگشا: با نام ثبت شده، آینده پژوهان نوآور کارگشا شرکت سهامی خاص است، که با ارائه سرویس و خدمات ساختمانی از طریق وب سایت و اپلیکیشن فعالیت می کند.

1-2- وب سایت: به سامانه ثبت درخواست کارگشا اطلاق می شود.

1-3- درخواست: به تقاضای مشتری جهت دریافت خدمت از متخصصان کارگشا اطلاق می شود.

1-4- اپلیکیشن: اپلیکیشن موبایل برنامه ای کاربردی است، که بر روی گوشی های هوشمند نصب می شود و در واقع یک ماهیت فیزیکی بر روی دستگاه ایجاد می کند. کارگشا برای کاربران خود اپلیکیشنی در نسخه Android طراحی کرده است. کاربران Android از طریق کافه بازار و google play می توانند این اپلیکیشن را دریافت کنند. همچنین متخصصان دارای تلفن هوشمند با نسخه Android می توانند اپلیکیشن مخصوص خود را از طریق وب سایت کارگشا، کافه بازار و google play دریافت کنند.

1-5- کاربر: شخص حقیقی یا حقوقی است که به صورت آنلاین از طریق وب سایت یا اپلیکیشن به وب سایت متصل شده است، که این شخص می تواند مشتری یا متخصص باشد، که قصد دارد از وب سایت های کارگشا بهره مند شود.

1-6- مشتری: فردی حقیقی یا حقوقی است، که از طریق وب سایت یا اپلیکیشن کارگشا، درخواست اخذ خدمات ساختمانی ثبت می کند.

1-7- متخصص: فرد حقیقی یا حقوقی است، که به عنوان ارائه دهنده یک یا چند خدمت در کارگشا ثبت نام کرده و پس از طی مراحل ثبت نام، احراز هویت و صلاحیت، مصاحبه، آموزش و عقد قرارداد از طریق نرم افزار جهت ارائه خدمات ساختمانی به مشتری معرفی می شود.

1-8- حساب کاربری یا داشبورد: شامل اطلاعات شخصی، سابقه فعالیت متخصص یا کاربر و تصاویر پروژه ها است که بعد از ثبت نام در وب سایت کارگشا، متعلق به متخصص یا مشتری است.

1-9- اعتبار: مبلغی است که متخصصان در حساب کاربری خود جهت دریافت درخواست واریز کرده و یا کارگشا به عنوان پاداش یا جایزه به آن افزوده است. به ازا دریافت هر سرویس از کارگشا، از این اعتبار مبلغ ثابتی برداشت می شود. تصمیم در خصوص استفاده از اعتبار در دریافت درخواست ها توسط متخصص به عهده کارگشا است.

1-10- سرویس خدمات فوری: این سرویس مخصوص امور اورژانسی ساختمان مانند: ترکیدگی لوله و رفع نشتی آب، تخلیه و رفع گرفتگی چاه، رفع اتصال یا قطع برق، تعمیر موتورخانه و قفل و کلید است. بعد از ثبت درخواست متخصص در کمترین زمان می بایست پاسخگوی مشتری باشد.

1-11- سرویس خرده کاری: متخصص این سرویس می بایست توانایی رفع ایرادات، نواقص و تغییرات جزیی در ساختمان را دارا باشد. متخصص می بایست تجربه و توانایی انجام اموری از قبیل: دریل کاری(نصب پرده، رگال، تابلو و غیره)، نصب کلید و پریز و تعویض لامپ، تعویض و نصب لوستر و چراغ سقفی، لکه گیری گچ- سیمان- سنگ- سرامیک- کاشی و رنگ را داشته باشند.

1-12- تامین نیروی فنی و اجرایی: متخصص این سرویس به 2 صورت روزمزد و آیتمی(مترمربع، مترطول، عدد و غیره) می تواند پاسخگوی درخواست های مشتری باشد.

1-13- پیمانکاران ساخت: افراد حقیقی و حقوقی که امکان گرفتن پروژه به صورت پیمانکاری را دارند، در این سرویس قرار می گیرند.

1-14- تعمیرات اساسی(بازسازی): متخصصانی که تیم‌های مختلف انجام امور ساختمانی مانند: متخصصان تاسیسات الکتریکی و مکانیکی، مجریان روف‌گاردن و فضای سبز و محوطه و غیره و تمایل به انجام کارهای مربوط به بازسازی دارند می توانند در این سرویس عضو شوند.

1-15- تعمیرات دوره ای: متخصصانی که تمایل به گرفتن پروژه های تعمیراتی دوره ای دارند نیز در این سرویس می توانند عضو شوند.

2- حقوق و تعهدات شرکت

2-1- قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تاثیر این توافق‌نامه حاکم خواهد بود.

2-2- کارگشا موظف به تلاش برای ارائه‌ سرویس پرسرعت و با کیفیت است و در این راستا با به ‌روز رسانی مداوم تارنما و نرم‌افزارها، متناسب با نیاز کاربران، سطح خدمات ارائه‌ شده را ارتقا می‌بخشد.

2-3- کارگشا نهایت سعی خود را در خصوص ارتقای کیفیت و سرعت خدمات وب سایت خواهد نمود. لیکن عواملی چند از جمله سرعت اینترنت و سیستم الکترونیکی هوشمند مورد استفاده کاربر بر کیفیت خدمات تأثیر مستقیم دارد. لذا برای استفاده ایده¬ آل از خدمات مذکور، بهتر است از مرورگرهای ‌بروز شده و اینترنت و سیستم الکترونیکی هوشمند با سرعت متعارف استفاده نمایید. شرکت نمی‌‌تواند اجرا شدن اپلیکیشن وب سایت را در تمامی سخت‌افزارها، دستگاه‌های تلفن همراه یا شبکه‌های ارتباطی تضمین نماید.

2-4- حفظ و حراست از اطلاعات مشتریان و متخصصان از جمله وظایف و تعهدات کارگشا است، که در نتیجه‌ استفاده‌ کاربران از خدمات وب سایت در نرم‌افزار ثبت و ذخیره می‌‌شود. این اطلاعات به شرح زیر است:

الف- اطلاعاتی که کاربر در فرم مشخصات ثبت‌نام، درخواست خدمت و ... در اختیار وب سایت قرار می‌‌دهد.

ب- اطلاعاتی که به‌طور غیرمستقیم و در نتیجه‌ استفاده‌ کاربر از خدمات وب سایت در این برنامه ذخیره می‌‌شود، از جمله موقعیت مکانی محل درخواست، خدمت ثبت شده در حساب کاربری جهت استفاده از خدمات سامانه و اطلاعات مربوط به سخت‌افزاری، که کاربر با استفاده از آن از خدمات وب سایت استفاده می‌‌کند (نظیر سیستم‌عامل آن) و امثال آن.

ج- اطلاعات مربوط به پیشنهادات و تعاملات متخصصان و مشتریان.

2-5- در راستای ایجاد بستر شفاف برای کاربر، ممکن است شرکت به کاربران اجازه ‌‌دهد عکس، فایل صوتی یا تصویری، اطلاعات، دست‌نوشته یا نظرات خود را در نرم‌افزارهای کارگشا منتشر کنند. محتوای تولیدشده و نه کپی شده توسط کاربران به شیوه‌ مذکور در مالکیت کاربران قرار دارد. اما کاربران با بارگذاری این موارد روی نرم‌افزارهای کارگشا اجازه‌ استفاده، تغییر و انتشار آن را به هر نحو و در هر زمان به‌صورت رایگان، غیر قابل رجوع و قابل انتقال به شرکت واگذار می‌‌کند.

2-6- اطلاعات ذخیره‌‌ شده در اپلیکشین کارگشا تنها در جهت بهبود کیفیت خدمات سامانه استفاده می شود.

2-7- کارگشا کلیه اطلاعات فنی را که کاربران مشاهده می¬‌کنند پیگیری می¬‌کند تا به این ترتیب، قادر به تعیین محبوبیت خدمات و بالا بردن کیفیت خدمات خود باشد. این اطلاعات در محتویات تبلیغاتی یا عملکرد بهتر سرویس‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2-8- کارگشا پیش از توقف ارائه خدمات، کلیه سفارش‌‏های ثبت‌شده قبل از توقف سفارش‌‏ گیری را پردازش و نهایی می نماید.

2-9- کارگشا مشکلات احتمالی اعلام ‌شده توسط کاربران در خصوص سفارشات و پرداخت‌ها را در اسرع وقت رسیدگی می کند و سعی بر رفع مشکلات مذکور می نماید. اعلام مشکلات مذکور تنها توسط کاربر و با همان نام کاربری که سفارش صورت گرفته است، ممکن خواهد بود

2-10- هدف اصلی کارگشا، جلب رضایت مشتری است. لیکن در بعضی مواقع در راستای ارائه خدمات ممکن است به دلیل اتفاقات غیرمترقبه و خارج از اختیار کارگشا، از جمله شرایط اضطراری و فورس ماژور، قطع سراسری شبکه¬‌های ارتباطی، قطع برق، بسته شدن مسیر، هک توسط هکران و .... در ارائه خدمات اختلال ایجاد شده و یا سفارشات ثبت شده لغو گردد. در این حالت تمام تلاش کارگشا به جایگزینی متخصص مربوطه با متخصص‌های مشابه خواهد بود.

‌2-11- کارگشا حق عدم سرویس‌دهی به کاربران را برای خود محفوظ می‌دارد .

2-12- این وب سایت اجازه انتشار عمومی اطلاعات پروفایل متخصصان را در وب سایت های مختلف کارگشا خواهد داشت.

2-13- این وب سایت حق مسدود نمودن، دسترسی متخصصانی که در این وب سایت به ایجاد پروفایل‌های کذب و خلاف واقع اقدام نموده و یا به درخواست‌های مشتریان پاسخ نامناسب (غیراخلاقی) می‌دهند، را خواهد داشت.

2-14- هرگونه تعامل بین متخصصان و مشتری که از طریق وب سایت صورت می‌گیرد باید مبتنی بر اخلاق و قوانین کسب و کار حاکم بر کشور باشد، بدیهی است در صورت مشاهده موارد تخلف، این سامانه حق مسدود نمودن تعاملات و بستن حساب‌های مرتبط را داشته و پرداخت هیچ‌گونه خسارتی را متعهد نخواهد شد.

2-15- درج پروفایل مربوط به یک شخصیت حقیقی یا حقوقی توسط افرادی که ارتباطی به آن شخصیت ندارند مصداق جعل هویت بوده و در صورت احراز، پیگرد قانونی را به دنبال خواهد داشت.

2-16- این وب سایت به علت در اختیار داشتن اطلاعات درخواست و تاریخچه تعاملات بین مشتری و متخصص، حق داوری میان آنها را به منظور حل و فصل اختلافات احتمالی در صورت نیاز خواهد داشت و کاربر حق اعتراض به این داوری را نخواهد داشت.

2-17- خدمت ارائه شده توسط این وب سایت به متخصصان و معرفی مشتری متناسب با خدمات هر متخصص است. متخصص منتخب در ارائه کیفیت و قیمت پیشنهادی کاملا مختار بوده و این وب سایت هیچ مسئولیتی در باب چگونگی تعاملات بعدی (خارج از سامانه) نخواهد داشت.

2-18- تصمیم‌گیری در مورد هزینه استفاده از این سرویس های وب سایت ثبت درخواست در اختیار کارگشا قرار دارد.

2-19- کلیه تغییرات، اصلاحات و الحاقات شرایط و ضوابط حاضر در همین صفحه به‌روز رسانی می شود و کاربر موظف است، مادامی که از سرویس های کارگشا استفاده می کند این صفحه را مطالعه نماید.

3- تعهدات و تاییدات متخصصان

3-1- در احراز هویت می بایست دقت شود، که کلیه اطلاعات حقیقی و حقوقی مطابق با اطلاعات کارت ملی افراد حقیقی و اساسنامه و روزنامه رسمی افراد حقوقی باشد و در صورت مغایرت فرد ملزم به پرداخت وجه مجدد به منظور احراز هویت است.

3-2- اطلاعات درج شده در پنل متخصصان شامل: مشخصات فردی، عکس بعضی از پروژه های اجرا شده، لیست خدمات اعلام شده و قابل سرویس دهی می بایست دقیق و بروز باشند. در صورت مغایرت اطلاعات ضمن آنکه مسئولیت مشکلات احتمالی آینده در تعامل بین مشتری، متخصصان و کارگشا بر عهده متخصص خواهد بود، کارگشا می تواند نسبت به مسدود کردن پنل متخصص تا مادامی که مغایرت ها رفع نشود، اقدام کند. همچنین عدم تکمیل فرم های احراز هویت و صلاحیت باعث عدم کسب رتبه واقعی متخصص خواهد شد.

3-3- متخصصان پیش از ورود به وب سایت، می بایست قوانین مربوط به هر یک از سرویس های انتخابی خود، افزایش و کسر اعتبار را کاملا مطالعه نموده و نسبت به سازوکار اجرایی وب سایت آگاهی کامل داشته باشند. لذا استناد به عدم آگاهی تحت هیچ شرایطی قابل بررسی، رسیدگی و اعتراض نخواهد بود.

3-4- در مورد افراد حقوقی، ثبت نام باید توسط مدیرعامل انجام شود. در صورتی که مدیرعامل به طور مستقیم تمایل به دیدن درخواست ها نداشته باشد، می تواند فرم نماینده تام الاختیار را تکمیل کند. همچنین قوانینی توسط شرکت در خصوص نماینده تام الاختیار تنظیم شده است که افراد بعد از مطالعه می بایست تایید کنند. شایان ذکر است، دسترسی به پنل توسط فردی که احراز هویت شده است امکان پذیر است.

3-5- چنانچه متخصص به دلیل عدم تمدید مدارک مدت دار مثل گواهی عدم سوپیشینه یا متخصصان بدهکار به سیستم در لیست متخصصان متوقف شده قرار گرفتند، تا 3 ماه به ایشان فرصت داده می شود که مدارک را بروزسانی کنند تا به لیست تایید شده ها باز گردند.

3-6- اگر متخصصی در لیست اخراج شده ها باشد، حداقل برای مدت 6 ماه امکان همکاری با کارگشا را ندارد.

3-7- اگر متخصصی در لیست اخراج شده ها باشد، برای ثبت نام مجدد می بایست شماره موبایل دیگری ثبت کند.

3-8- متخصصان موظف هستند، نام و شماره تماس مشتری را محرمانه تلقی نموده و در حفظ حریم خصوصی مشتری بکوشند. بدیهی است استفاده از اطلاعات مشتری در هر زمینه‌ای به جز مشاوره و انجام درخواست وی، نقض حریم خصوصی تلقی شده و قابل پیگیرد قانونی است.

3-9- تعامل صحیح با مشتریان از اصول بنیادین این وب سایت بوده و از این رو نظرات و امتیاز دهی مشتریان به یک متخصص، در انتخاب مجدد وی در درخواست‌های بعدی موثر خواهد بود.

3-10- متخصصانی که به صورت موقت امکان فعالیت در کارگشا را ندارند به داشبورد خود مراجعه و با انتخاب یکی از گزینه های عدم فعالیت موقت می توانند، فعالیت خود را موقتا متوقف نمایند.

3-11- در صورتی که متخصص گزارش روند پروژه را در سیستم ثبت نکند، ادمین در سیستم پایان کار را زده و پیمانکار مابقی حق الزحمه کارگشا را باید پرداخت کرده و امتیاز منفی می گیرد.

4- ضوابط رسیدگی به شکایات

در موارد زیر کاربر، مشتری می‌تواند نسبت به اعلام شکایت یا نارضایتی از خدمات ارائه شده توسط متخصصان اقدام نماید:

4-1- دریافت دستمزد نامتعارف.

4-2- عدم حضور متخصص در زمان مقرر.

4-3- تعطیلی یا رهاسازی کار بدون تایید کارفرما.

4-4- کیفیت نامناسب کار: برای خدمت ارائه شده، مشتری می‌تواند در حین حضور متخصص در محل نسبت به اعلام نارضایتی از کیفیت خدمت اقدام نماید. مشتری می‌تواند در 2 ساعت ابتدایی حضور متخصص با توجه به کیفیت کار از او بخواهد که محل را ترک کند و مبلغی پرداخت نکند. سپس می‌تواند از محل‌هایی که نشان دهنده کیفیت نامناسب کار است عکس گرفته و برای واحد پشتیبانی کارگشا ارسال نماید. کارشناسان کارگشا با توجه به محتوای عکس‌ها طبق آیین نامه داخلی اقدام خواهند کرد و در صورت لزوم مابه التفاوت به مشتری عودت داده خواهد شد. مشتری باید حین تحویل کار و قبل از پرداخت کامل وجه از کیفیت مطلوب کار اطمینان حاصل نماید و در صورت هرگونه مشکل قبل از پرداخت با پشتیبانی کارگشا تماس بگیرد.

4-5- سرقت: در صورت وجود مستنداتی مبنی بر اینکه متخصص مرتکب این جرم شده باشد، واحد رسیدگی به شکایات کارگشا با حمایت از مشتری اقدام قانونی خواهد کرد.

4-6- خسارت به مشتری: در این شرایط مشتری باید حداکثر تا 24 ساعت بعد از وقوع حادثه نسبت به اعلام خسارت اقدام کند. وقوع حادثه نیز حداکثر می‌تواند 7 روز بعد از اتمام کار باشد. در غیر این صورت، یعنی گذشت بیش از 7 روز از پایان کار و یا 24 ساعت از وقوع خسارت، این شکایت قابل رسیدگی نخواهد بود. هنگام وقوع خسارت تا زمان مراجعه کارشناس (از سمت شرکت بیمه یا کارگشا) مشتری نباید دست به تغییر صحنه و از بین بردن نشانه‌های وقوع خسارت بزند تا بتوان خسارت را بررسی کرد.

4-7- درخواست کارشناس رسمی دادگستری: در صورتی که به هر دلیل مشتری نظر یا میانجیگری کارشناسان کارگشا را قبول نکند می‌تواند به هزینه خود، درخواست بررسی موضوع توسط کارشناس رسمی دادگستری بدهد.